Wydarzenia bieżące

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska uczestniczyła dziś w uroczystościach z okazji stulecia nauczania farmacji w Poznaniu oraz 40-lecia Oddziału Analityki Medycznej.

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Święta Służby Cywilnej wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska wspólnie z komendantem wojewódzkim policji w Poznaniu inspektorem Piotrem Mąką wręczyli dziś odznaczenia państwowe.

Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek 11 listopada br. przyjął rezygnację, którą na jego ręce złożył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Decyzja wojewody ma związek z objęciem przez niego mandatu posła z okręgu konińskiego. Zbigniew Hoffmann w wyborach parlamentarnych był liderem listy Prawa i Sprawiedliwości - zdobył blisko 43 tys. głosów.

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska wspólnie z wielkopolskim kuratorem oświaty Elżbietą Leszczyńską wręczyły dziś zasłużonym nauczycielom odznaczenia państwowe i medale. Podczas uroczystości w Pałacu Działyńskich nauczyciele z całego województwa odebrali Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę.

- Nie byłoby nas dziś tutaj, gdyby nie wiele pokoleń naszych przodków, którzy za wolną Polskę, za Wielkopolskę, a w końcu za nas, za nasz region oddali życie - mówiła podczas Narodowego Święta Niepodległości wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Strony