Wydarzenia bieżące

Kadr z filmu

15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzin. Święto ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. To okazja do przypomnienia sobie, jak ważna jest rodzina i do podziękowania za obecność najbliższym.

Wojewoda wręcza strażakom odznaczenia państwowe

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński uczestniczył w Wielkopolskich Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka. W uroczystościach z okazji strażackiego święta wziął udział także komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak, który wraz z wojewodą wręczył między innymi odznaczenia państwowe.

Wicewojewoda, posłanka Marta Kubiak oraz samorządowcy stoją z czekami

Około 3 236 000 zł - to wartość dofinansowań, jakie otrzyma Okonek w powiecie złotowskim z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) na mocy podpisanych umów. - W imieniu wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego, władzom tego samorządu gratuluję skuteczności, bo to kolejne przecież pozyskane środki, które pozwolą na realizację bliskich mieszkańcom inwestycji - mówił wicewojewoda Maciej Bieniek przekazując umowy oraz okolicznościowe czeki.

zdjęcie listu

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wystosował do rodzin list z podziękowaniami oraz wyrazami szacunku.

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński odwiedził dziś powiat jarociński. W trakcie wizyty uczcił wspólnie z władzami samorządowymi pamięć przywódcy okręgu VI Powstania Wielkopolskiego - majora Zbigniewa hr. Ostroróg-Gorzeńskiego, zapoznał się z funkcjonowaniem powszechnego punktu szczepień, realizacją inwestycji współfinansowanych z programów rządowych oraz podpisał umowę na budowę drogi Żerków - Komorze.

Strony