Wydarzenia bieżące

Rozwój powiatu kępińskiego dzięki rządowym środkom

Nowe drogi oraz dofinansowanie na zakup sprzętu do kępińskiego szpitala – to tylko przykłady rządowego wsparcia, które otrzymały samorządy z powiatu kępińskiego. Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński uczestniczył dziś w otwarciu nowej infrastruktury drogowej w Domaninie, a także podpisał umowę na dotację dla SP ZOZ w Kępnie. Podczas wizyty towarzyszyła mu poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska.

50 rekrutów 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę wojskową

Dziś trudno wyobrazić sobie naszą rzeczywistość bez Wojsk Obrony Terytorialnej, które wspierają Państwo Polskie w czasie wielu wyzwań. Na szczególne uznanie zasługuje ich gotowość do niesienia pomocy podczas pandemii covid 19, czy podczas wojny za naszą wschodnią granicą. Na konińskim rynku odbyła się dziś uroczysta przysięga wojskowa 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w trakcie której Ministra - sekretarza Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych Zbigniewa Hoffmanna reprezentowała Aneta Niestrawska, wicewojewoda wielkopolski.

Kolejne inwestycje zrealizowane dzięki rządowym środkom

Liczba projektów w Wielkopolsce zrealizowanych dzięki rządowym środkom sukcesywnie wzrasta. Dziś wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wziął udział w uroczystym otwarciu inwestycji w Kaszczorze i powiecie szamotulskim.

OSP Granowo z nowym wozem strażackim

Druhowie z OSP Granowo mogą od dziś cieszyć się z nowego wozu strażackiego. Nowy samochód usprawni nie tylko dojazd do zdarzeń, ale także skuteczność działań ratowniczo – gaśniczych. W uroczystym przekazaniu udział wziął wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

I wicewojewoda Aneta Niestrawska z odznaczonymi osobami

W Kopalni Węgla Brunatnego Konin S.A. podczas uroczystości poprzedzających Barbórkę pracownikom kopalni wręczone zostały odznaczenia państwowe nadane postanowieniem Prezydenta RP. W uroczystości wzięła udział wicewojewoda Aneta Niestrawska, która w imieniu wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego uhonorowała osoby zasłużone dla polskiego przemysłu wydobywczego.

Strony