Wydarzenia bieżące

Nowe przedszkole w Wągrowcu oficjalnie otwarte

Najmłodsi mieszkańcy Wągrowca mają nowe miejsce, gdzie będą mogli otrzymać troskliwą, profesjonalną opiekę. W uroczystym otwarciu Przedszkola nr 4 na terenie Osiedla Wschód udział wziął wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Podpisanie umów RFRD w  Grodźcu

Jedna z najważniejszych ulic w Grodźcu zostanie zmodernizowana dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. I Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska podpisała z Wójtem Gminy Mariuszem Woźniakiem umowę na dofinansowanie budowy ul. Targowej. To krok ku znaczącej poprawie infrastruktury komunikacyjnej w regionie.

84. rocznicę napaści wojsk sowieckich na Polskę

Na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow w 1939 roku, Związek Radziecki zobowiązał się do ataku na Polskę. Po najeździe Niemiec, 17 września 1939 roku, ZSRR bez wypowiedzenia wojny napadł na Polskę. Skutkiem czego był IV rozbiór Rzeczypospolitej. Dziś w Poznaniu pod pomnikiem Ofiar Katynia i Sybiru odbyły się uroczystości upamiętniające 84. rocznicę agresji wojsk sowieckich oraz obchody Dnia Sybiraka. W wydarzeniu udział wziął wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

W Koninie powstało Małe Centrum Nauki „SOWA - Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności”

Cel projektu jest bardzo szczytny – to wzbogacenie lokalnych społeczności o nowe środowiska edukacyjne. W Koninie, w ramach projektu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z Centrum Nauki Kopernik, zostało uroczyście otwarte Małe Centrum Nauki „SOWA - Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności”. W wydarzeniu udział wzięła I wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Sołtys ambasadorem czystego powietrza

W Pile i Koninie odbyło się bezpłatne szkolenie informacyjne dla sołtysów na temat Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu od września 2018 r. realizuje program w Wielkopolsce. W spotkaniu w Pile wziął udział wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, z kolei w spotkaniu w Koninie uczestniczyła I wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Strony