Archiwum wydarzeń - September 2018

Prezes Rady Ministrów odwiedził Poznań, aby wziąć udział w konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej szef rządu spotkał się z wielodzietną rodziną. Premierowi towarzyszył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Na zakończenie wizyty w stolicy Wielkopolski, premier Mateusz Morawiecki złożył kwiaty pod ścianą śmierci na terenie byłego Obozu Karno-Śledczego w Luboniu-Żabikowie.

W Rektoracie Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu podpisano dziś umowę o dofinansowanie projektu pn.: Kurs "Techniki pozaustrojowego wspomagania funkcji życiowych z wykorzystaniem ECMO". Podpis pod dokumentem o przyznaniu środków na ten cel popisali podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Janusz Cieszyński oraz rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prof. dr hab. Andrzej Tykarski. Gośćmi wydarzenia byli: wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz poseł na Sejm Witold Czarnecki.

Szkoły podstawowe w Opatówku, Sierzchowie, Kościelcu, Biskupicach Ołobocznych, Grudzielcu oraz Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Wolicy zostaną jeszcze w tym roku podłączone do szybkiego Internetu w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Umowy w tej sprawie podpisano dziś w delegaturze Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kaliszu. W uroczystości podpisania umów uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

W 79. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wręczył Medale "Pro Patria" najbardziej zasłużonym osobom w uznaniu ich zasług w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny. Odznaczenia przyznane decyzją Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych otrzymali: Ryszard Jezierski, Tadeusz Mieczyński i Janusz Skibiński.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg podpisała dziś umowy na dofinansowanie zakupu karetki dla Szpitala Powiatowego w Jarocinie, Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku oraz Szpitala Specjalistycznego w Pile. Ze strony beneficjentów umowy popisali: Teodor Grobelny - starosta jarociński, Mariusz Seńko - starosta turecki i Eligiusz Komarowski - starosta pilski. W uroczystości podpisania umów uczestniczyli także posłowie Macin Porzucek oraz Ryszard Bartosik.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg spotkała się z rolnikami zrzeszonymi w Poznańskim Okręgowym Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Poznaniu. Tematem rozmów było omówienie szacowania szkód spowodowanych suszą rolniczą oraz realizacji pomocy poszkodowanym rolnikom. Przedstawiciele Związku zgłaszali swoje uwagi i spostrzeżenia dotyczące sposobu szacowania szkód oraz prowadzenia monitoringu suszy rolniczej.

Mszą świętą w kościele pod wezwaniem Św. Antoniego zainaugurowano uroczystości nadania Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie imienia Powstańców Wielkopolskich 1918/19. Gościem uroczystości była wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

W sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy odbyło się pierwsze ogólnopolskie święto "Wdzięczni polskiej wsi". W uroczystościach wziął udział premier Mateusz Morawiecki i rolnicy z całej Polski. Do Wąwolnicy przyjechali wraz z premierem parlamentarzyści, wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska, minister rolnictwa Jan Ardanowski oraz wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Uczestnicy zjazdu na widowni.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann towarzyszył prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie podczas wizyty w Gnieźnie na XI Zjeździe Gnieźnieńskim. Tegoroczne wydarzenie odbywało się pod hasłem "Europa ludzi wolnych. Inspirująca moc chrześcijaństwa".

Wojewoda wielkopolski wydał decyzję o zezwoleniu na budowę obwodnicy Wronek. Zbigniew Hoffmann wydał decyzję na rzecz Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Powstanie pięciokilometrowa obwodnica wraz z mostem i wiaduktem.

Z udziałem wicewojewody wielkopolskiego Marleny Maląg odbyła się uroczystość podpisania umów na darmowy internet dla 63 szkół województwa wielkopolskiego w ramach projektu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna.

Wicewojewoda z pozostałymi gośćmi podczas przecięcia wstęgi.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w uroczystym otwarciu przedszkola oraz żłobka w Bralinie. Realizacja inwestycji była możliwa między innymi dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Maluch plus.

Pages