Wydarzenia bieżące

Gala finałowa konkursu plastycznego pt. "Ptaki Wielkopolskich Lasów i Łąk"

Blisko tysiąc prac zostało nadesłanych w ramach piątej edycji konkursu plastycznego „Ptaki Wielkopolskich Lasów i Łąk”, skierowanego do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych, którego organizatorem była Państwowa Straż Łowiecka w Poznaniu. Konkurs został objęty patronatem honorowym wojewody wielkopolskiej Agaty Sobczyk. Dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu przyznano nagrody dla laureatów konkursu.

Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa na meczach piłkarskich

Na stadionie Miejskim w Poznaniu odbyło się spotkanie przedstawicieli służb i instytucji zaangażowanych w bezpieczeństwo w związku z zbliżającymi się meczami podwyższonego ryzyka.  

Dyrektor Astrid Castelein i wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk

Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk spotkała się z Astrid Castelein – Dyrektorką Biura UNHCR (Agencji ONZ ds. Uchodźców) w Krakowie. Wizyta miała charakter kurtuazyjny. Rozmawiano o potrzebach uchodźców przebywających na terenie Wielkopolski i podjęciu możliwych działań współpracy.

Wicewojewoda wśród zaproszonych gości

Targi MEBLE POLSKA to największa na świecie prezentacja oferty polskiego przemysłu meblarskiego a zarazem jedno z najskuteczniejszych narzędzi promocji eksportu polskich mebli. Imprezie towarzyszyła Gala Nagród, podczas której najlepsze produkty i stoiska zostały uhonorowane Złotymi Medalami i statuetkami Acanthus Aureus. W imieniu wojewody wielkopolskiej Agaty Sobczyk w wydarzeniu udział wzięła I wicewojewoda wielkopolska Karolina Fabiś-Szulc.

Przemowa wojewody podczas uroczystości

Utworzenie Regionalnego Centrum Kompetencyjnego Czołgów Abrams w Poznaniu to ważny wkład w umacnianie pokoju w Europie Środkowo-Wschodniej i wyraźny sygnał jedności i solidarności sił sprzymierzonych – mówiła wojewoda Agata Sobczyk podczas uroczystości otwarcia Regionalnego Centrum Kompetencyjnego czołgów Abrams w Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych w Poznaniu.

Pages