Otwarcie przedszkola oraz żłobka w Bralinie

Treść archiwalna

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w uroczystym otwarciu przedszkola oraz żłobka w Bralinie. Realizacja inwestycji była możliwa między innymi dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Maluch plus.

Otwarcie obiektu rozpoczęło się od uroczystego przecięcia wstęgi, po którym władze samorządowe oraz dyrekcja dokonały oficjalnej prezentacji obiektu. W wydarzeniu udział brała również sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Andżelika Możdżanowska. Dzieci z przedszkola miały okazję zaprezentować swoje artystyczne talenty podczas występu przed zaproszonymi gośćmi. Podczas spotkania wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg przekazała na rzecz przedszkola upominki w postaci zabawek i gier. Uroczystość zwieńczyło wręczenie aktu powierzenia dla dyrektora placówki oraz okolicznościowe przemówienia.

Inwestycja w gminie Bralin została zrealizowana dzięki środkom z rzędowego programu Maluch plus. Na realizację zadania pn. „Budowa wyposażenia i funkcjonowania w 2018 roku części żłobkowej nowo budowanego obiektu przedszkola z oddziałami żłobkowymi w Bralinie” samorząd otrzymał 979.200,00 zł. Z kolei w ramach funduszy unijnych gmina uzyskała dwa dofinansowania: o wartości 999 999,99 złotych i 387 237,64 złotych.

Wicewojewoda z pozostałymi gośćmi podczas przecięcia wstęgi.Wicewojewoda ogląda otwarty obiekt.Dzieci na środku sali podczas występu artystycznego.Zaproszeni goście oglądają występ artystyczny dzieci.

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 19.09.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 08.10.2018 - 12:20