79. rocznica Polskiego Państwa Podziemnego

Treść archiwalna

W 79. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wręczył Medale "Pro Patria" najbardziej zasłużonym osobom w uznaniu ich zasług w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny. Odznaczenia przyznane decyzją Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych otrzymali: Ryszard Jezierski, Tadeusz Mieczyński i Janusz Skibiński.

Podczas spotkania z kombatantami w sali konferencyjnej PAN w Poznaniu, wojewoda Zbigniew Hoffmann złożył także gratulacje Zenonowi Wechmannowi - przewodniczącemu Wojewódzkiej Rady Kombatanckiej, który otrzymał akt mianowania na stopień majora.

Jak w latach poprzednich, główne uroczystości rocznicowe odbyły się pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Tam wojewoda Zbigniew Hoffmann, wspólnie z władzami samorządowymi województwa oraz licznymi delegacjami kombatantów i młodzieży, złożył kwiaty pod pomnikiem w hołdzie twórcom i żołnierzom tajnych struktur państwowych działających w czasie II wojny światowej.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 27.09.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 10.10.2018 - 14:43