Dziś w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podpisał umowę o dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu państwa zadania dalszej rozbudowy bloku operacyjnego Szpitala Powiatowego w Kępnie. W uroczystości podpisania umowy uczestniczyła sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Andżelika Możdżanowska oraz starosta powiatu kępińskiego Witold Jankowski.
Od momentu uruchomienia programu "Dobry start" już blisko 94 tysiące wielkopolskich rodziców złożyło drogą elektroniczną wniosek o przyznanie świadczenia dla ucznia. Według szacunków, programem w województwie zostanie objętych około 450 tysięcy dzieci.
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podpisał kolejne umowy w ramach Programu na Rzecz Rozwoju i Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Z rządowego dofinansowania skorzystają miasto Poznań oraz gminy Czerwonak, Kostrzyn, Kórnik i Puszczykowo.
Wicewojewoda wielkopolski była gościem konsultacji regionalnych „Na Co Dzień z RODO” poświęconych wdrażaniu nowych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. Konsultacje odbywające się w Ostrzeszowie oraz Kępnie pozwoliły wyjaśnić wiele wątpliwości oraz obalić mity narastające wokół nowego unijnego prawa.
Zakończyły się prace zespołu roboczego przy wojewodzie wielkopolskim w sprawie poprawienia stanu bezpieczeństwa na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej. Podczas pięciu wspólnych posiedzeń wypracowano szereg rozwiązań w ramach „programu naprawczego”. Wojewoda Zbigniew Hoffmann podjął również decyzję w sprawie kary dla KKS Lech Poznań.
Prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki spotkał się w Dęborzycach, Poznaniu oraz Koziegłowach z wielkopolskimi przedsiębiorcami i mieszkańcami regionu. Premier podczas spotkań mówił między innymi o wpływie polskich przedsiębiorców na rozwój gospodarczy. Szefowi rządu w wizycie towarzyszył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz wielkopolscy parlamentarzyści.
Kompleksowe rozwiązania zmierzające do poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów były przedmiotem rozmów w Zakładzie Aktywizacji Zawodowej w Słupcy. Konsultacje z przedstawicielami instytucji i organizacji działających na rzecz niepełnosprawnych odbyły się z udziałem wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosza Marczuka oraz wicewojewody wielkopolskiego Marleny Maląg.
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wspólnie z wicewojewodą Marleną Maląg wręczył powołania dla członków nowo powstałego zespołu doradczego do spraw rolnictwa. Zadaniem zespołu będzie ocena sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego w zakresie rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich.
Zakończyło się ostatnie spotkanie zespołu wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna powołanego w celu wdrożenia działań poprawiających bezpieczeństwo na stadionie miejskim. Udział w nim wzięli, obok wojewody, przedstawiciele Policji, Państwowej Straży Pożarnej i klubu KKS Lech Poznań. Podczas spotkania uczestnicy zespołu omówili kwestię wypracowanych zaleceń naprawczych.
Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła dziś udział w wideokonferencji z udziałem ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, ministra środowiska Henryka Kowalczyka oraz wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Pawła Szefernakera. Tematem rozmów było wypracowanie rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo dostaw energii na wypadek wystąpienia nawałnic i innych niebezpiecznych zjawisk pogodowych.
Dziś w siedzibie Urzędu Gminy Władysławów, z udziałem wielkopolskich parlamentarzystów, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podpisał pierwsze cztery umowy w ramach programu na rzecz rozwoju i konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej.
Udar mózgu to trzecia co do częstości występowania przyczyna śmierci, a także trwałej niepełnosprawności osób dorosłych w Polsce i ustępuje pod tym względem tylko chorobom serca i nowotworom. Dlatego po szczegółowej analizie WUW i NFZ już od sierpnia w Wielkopolsce pojawi się kolejnych 16 łóżek udarowych.