Pierwsze umowy na remont i modernizację dróg

Treść archiwalna

Dziś w siedzibie Urzędu Gminy Władysławów, z udziałem wielkopolskich parlamentarzystów, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podpisał pierwsze cztery umowy w ramach programu na rzecz rozwoju i konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej.

- Przyjazne, nowoczesne państwo to takie, w którym dobrze funkcjonuje infrastruktura drogowa. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego przykłada do tego szczególną wagę, inwestuje kolejne środki na terenie Wielkopolski. Nasze województwo z dwóch programów rządowych na infrastrukturę drogową otrzymało ponad 100 milionów złotych. Nie muszę nikogo przekonywać co oznaczają nowe drogi oraz ich remont i modernizacja. Jest to bezpieczeństwo i rozwój - powiedział wojewoda Zbigniew Hoffmann.

Umowy o przekazaniu dotacji celowych z budżetu państwa na dofinansowanie zadań własnych podpisano z samorządem Władysławowa (przebudowa drogi gminnej w m. Rusocice), Kramska (przebudowa ul. Fryderyka Chopina wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Kościelną w Kramsku), Kazimierza Biskupiego (przebudowa ulicy Sadowej w m. Włodzimirów) oraz Koła (przebudowa ul. Cegielnianej).

W uroczystości podpisania umów brali również udział pochodzący z regionu parlamentarzyści. - Rządowy program ma być krokiem do rozwoju regionu. Brak infrastruktury powoduje, że region nie może się rozwijać lub rozwija się bardzo słabo. W Wielkopolsce zrealizujemy 44 projekty. Cieszę się, że dziś możliwe było podpisanie pierwszych umów - mówił podczas spotkania poseł Witold Czarnecki.

Na zakończenie spotkania, wielkopolscy posłowie oraz wojewoda przedstawili aktualną sytuację w rolnictwie, działania pomocowe oraz raport z prac komisji szacującej starty wywołane suszą rolniczą.

Wojewoda oraz przedstawiciel samorządu podpisuje umowę. Wojewoda wręcza podpisaną umowę. Wojewoda oraz przedstawiciel samorządu podpisuje umowę. Wojewoda wręcza podpisaną umowę. Wojewoda oraz przedstawiciel samorządu podpisuje umowę. Wojewoda wręcza podpisaną umowę. Wojewoda wręcza podpisaną umowę. Wspólne zdjęcie wojewody i wielkopolskich posłów.Na zdjęciu wielkopolscy posłowie. Wspólne zdjęcie wojewody i wielkopolskich posłów.Widok ogólny sali. Wspólne zdjęcie wojewody i wielkopolskich posłów.

Autor: Tomasz Stube / Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 23.07.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 14.08.2018 - 07:55