Archiwum wydarzeń - April 2018

Szanowni Wielkopolanie,

w szczególnym roku Niepodległości wspólnie świętujemy pod biało-czerwoną flagą ważne w historii Rzeczypospolitej wydarzenia: 100-lecie odzyskania niepodległości oraz setną rocznicę wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Barwy narodowe towarzyszą nam w momentach wyjątkowych, symbolizują czystość, prawość, odwagę i waleczność - cnoty, którymi odznaczali się nasi przodkowie walczący o wolność Naszego Narodu. Bohaterskim pokoleniom Polaków zawdzięczamy Niepodległość, a dzięki ich poświęceniu możemy dumnie i wspólnie świętować Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. 

Gniezno obchodziło uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, głównego patrona Polski i Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W uroczystościach uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

W Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbyła się jubileuszowa gala z okazji stulecia Związku Inwalidów Wojennych RP na Ziemi Wielkopolskiej. W uroczystości uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg oraz szef urzędu do spraw kombatantów i osób represjonowanych Jan Kasprzyk.   

Uczestnicy konferencji w szpitalu MSWiA.

Dziś w siedzibie szpitala MSWiA w Poznaniu, wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg przedstawiła podczas briefingu prasowego informacje nt. zmiany terminu wejścia w życie obowiązku wystawiania zaświadczeń lekarskich wyłącznie w formie elektronicznej. W konferencji udział wzięli również: dyrektor I Oddziału ZUS w Poznaniu Dobrochna Bubnowska, dyrektor Wielkopolskiego OW NFZ Agnieszka Pachciarz oraz dyrektor szpitala MSWiA w Poznaniu Witold Pstrąg-Bieleński.

Premier podpisuje porozumienie.

W Centrum Nauki Kopernik z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego odbyła się dziś inauguracja rządowego programu Dostępność Plus. W wydarzeniu, obok ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego i wiceministra Pawła Chorążego uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Nowoczesne technologie, innowacyjne rozwiązania oraz przyszłość polskiej energetyki to tylko wybrane zagadnienia podejmowane podczas dzisiejszego Forum EnergINN 1.0, które odbyło się w Poznaniu, w ramach Targów Expopower 2018. Organizatorami wydarzenia byli wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz Enea Operator. W konferencji udział wzięli samorządowcy, przedstawiciele start-upów, instytucji publicznych oraz naukowcy.

W stolicy Wielkopolski upamiętniono 15. Pułk Ułanów Poznańskich. W uroczystości uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Minister MSWIA i wojewoda wraz z komendantami siedzą za stołem prezydialnym.

W Szkole Policji w Pile odbyła się odprawa ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego z komendantami wojewódzkimi, powiatowymi oraz miejskimi Policji i Państwowej Straży Pożarnej. W wizycie ministra uczestniczył również wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Dziś wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zaprosił do wspólnotowego świętowania Dnia Flagi. O tym co wydarzy się 2 maja w Poznaniu mówili także na konferencji prasowej: Przemysław Terlecki - pełnomocnik wojewody do spraw obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości i 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz Arkadiusz Szczepański z Cabrio Poland.

- Silne państwo to dobrze wychowana, a przede wszystkim dobrze wykształcona młodzież. Silne państwo to praca - a więc bezpieczna rodzina - mówił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Szamotuł. W prezydenckiej wizycie uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Zrównoważony rozwój gospodarczy, zwiększenie efektywności wykorzystania środków unijnych przez polskie przedsiębiorstwa oraz wsparcie dla innowacyjnych projektów to niektóre z zagadnień podjętych podczas spotkania „Innowacyjna firma. Wsparcie Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców”. Uczestnikiem wydarzenia była wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Zniszczony budynek.

Dziś w Petrykach (powiat kaliski) doszło do wybuchu gazu nagromadzonego w budynku wielorodzinnym. Na miejsce zdarzenia udała się wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Pages