Inauguracja programu Dostępność Plus

Treść archiwalna

W Centrum Nauki Kopernik z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego odbyła się dziś inauguracja rządowego programu Dostępność Plus. W wydarzeniu, obok ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego i wiceministra Pawła Chorążego uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Program Dostępność Plus jest jednym z pięciu priorytetowych działań rządu. Ma pomóc usunąć bariery infrastrukturalne i prawne, które utrudniają codzienne funkcjonowanie między innymi osobom starszym i z niepełnosprawnościami. Głównym celem jest podniesienie jakości życia, wyrównanie szans oraz równe traktowanie poprzez poprawę dostępności przestrzeni publicznej.

- Zrobimy wszystko, co możliwe, zarówno poprzez zmiany legislacyjne, współpracę rządu z samorządami, ale również poprzez zaangażowanie bezpośrednich środków budżetowych, unijnych i z różnego rodzaju programów, w które są zaangażowane również organizacje pozarządowe - mówił premier Morawiecki podczas podpisywania partnerstwa na rzecz dostępności z przedstawicielami samorządów, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców i instytucji publicznych. - Chcemy rok po roku, systematycznie poprawiać los osób z najróżniejszymi niepełnosprawnościami. Tak, aby całe społeczeństwo było zintegrowane - mówił szef rządu.

Na realizację programu rząd przeznaczy ponad 23 mld zł w latach 2018-2025.

Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego.Wojewoda słucha wystąpienia premiera. Premier podpisuje porozumienie.Premier oraz minister inwestycji i rozwoju po podpisaniu porozumienia.

Foto: KPRM

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 23.04.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 22.05.2018 - 09:55