Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Szamotułach

Treść archiwalna

- Silne państwo to dobrze wychowana, a przede wszystkim dobrze wykształcona młodzież. Silne państwo to praca - a więc bezpieczna rodzina - mówił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Szamotuł. W prezydenckiej wizycie uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich oddając hołd bohaterom zwycięskiego zrywu sprzed stu lat. Następnie w Muzeum Zamek Górków spotkał się z samorządowcami oraz parlamentarzystami.

Prezydent witając zgromadzone osoby na błoniach Zamku dziękował za zaproszenie do Szamotuł. - Cieszę się też, że w tym wyjątkowym roku - stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości - mogłem rozpocząć moją wizytę od złożenia wieńca przy obelisku, przy pomniku, którym upamiętnili Państwo powstanie wielkopolskie i powstańców wielkopolskich - mówił Andrzej Duda. W przemówieniu prezydent Andrzej Duda odniósł się do nowych propozycji rządu mających wspierać polskie rodziny. Z aprobatą wyraził się o pomyśle wypłacania 300 złotych na wyprawkę szkolną oraz przyznanie emerytur kobietom, które urodziły czwórkę lub więcej dzieci.

Głowa państwa pochwaliła także zapowiedź obniżenia podatku CIT dla małych i średnich przedsiębiorstw. - Bardzo często słyszę, zwłaszcza tu, w Wielkopolsce, gdzie ludzie są odważni i przedsiębiorczy: - Potrzebujemy niższych kosztów zwłaszcza na początku, gdy zaczynamy działalność. Cieszę się, że to będzie wdrażane - powiedział prezydent.

Foto: Joanna Szczechowska

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 16.04.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 22.05.2018 - 09:50