Przygotowania do Dnia Flagi

Treść archiwalna

Dziś wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zaprosił do wspólnotowego świętowania Dnia Flagi. O tym co wydarzy się 2 maja w Poznaniu mówili także na konferencji prasowej: Przemysław Terlecki - pełnomocnik wojewody do spraw obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości i 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz Arkadiusz Szczepański z Cabrio Poland.

- Jesteśmy w przededniu Dnia Flagi. To święto biało-czerwonej, święto niepodległej. W tym dniu mówimy o najbardziej chwalebnych dziejach naszego państwa. To jest czas dumy z biało-czerwonej, szczególnie, że w tym roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości i stulecie wybuchu powstania. Stąd pomysł na paradę kabrioletów - mówił wojewoda.

Już 2 maja, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zaprasza do nietypowego uczczenia Dnia Flagi. Aleją Niepodległości w Poznaniu ruszy ulicami miasta Parada Cabrio w barwach narodowych, z flagami, a przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim nie zabraknie atrakcji dla miłośników motoryzacji i wszystkich, którzy chcą w ten niebanalny sposób świętować jedno z najmłodszych świąt państwowych.

Na paradę kabrioletów z okazji Dnia Flagi, w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości, zjadą do Poznania właściciele aut różnych marek z całego kraju.  

W samo południe kabriolety ruszą spod Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i przejadą głównymi ulicami Poznania. Nie zabraknie też akcentu cabrio przy pomniku Powstańców Wielkopolskich. Dużo dziać się będzie również na parkingach przy urzędzie od strony ulicy Kościuszki. Na kilka godzin powstanie tutaj miasteczko samochodowe, w którym będzie można podziwiać kabriolety, wziąć udział w konkursach, a także zdobyć gadżety przygotowane specjalnie na Dzień Flagi w setną rocznicę niepodległości. Partnerem Parady Cabrio jest LOTTO. Na zwycięzcę konkursu na najładniejsze auto parady czeka ufundowana przez wojewodę nagroda - miniaturowej wielkości model samochodu pancernego Peugeot 1918, który był podstawowym typem samochodu w wojsku polskim w latach dwudziestych. 

Wszystkich właścicieli kabrioletów, którzy chcą się przyłączyć do świętowania zapraszamy do wysyłania zgłoszeń na adres e-mail: parada@cabriopoland.com.


 

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 17.04.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 22.05.2018 - 09:50