Innowacyjna firma. Wspieramy przedsiębiorców

Treść archiwalna

Zrównoważony rozwój gospodarczy, zwiększenie efektywności wykorzystania środków unijnych przez polskie przedsiębiorstwa oraz wsparcie dla innowacyjnych projektów to niektóre z zagadnień podjętych podczas spotkania „Innowacyjna firma. Wsparcie Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców”. Uczestnikiem wydarzenia była wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

W konferencji zorganizowanej przez minister Andżelikę Możdżanowską, pełnomocnika rządu do spraw małych i średnich przedsiębiorstw udział wzięło blisko 200 osób. W roli ekspertów wystąpili przedstawiciele instytucji publicznych, a wśród nich podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Paweł Cybulski.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg mówiła o zrównoważonym rozwoju Wielkopolski w kontekście rządowych programów - „Mieszkanie Plus” i „Dostępność Plus”. - Zależy nam na dobrej współpracy administracji rządowej z samorządem. Staramy się realizować programy rządowe na terenie naszego województwa w ten sposób, aby aktywizować mieszkańców oraz docierać do przedsiębiorców i samorządowców - mówiła wicewojewoda.

Podczas spotkania doszło do podpisania listu intencyjnego w sprawie propagowania prostego języka w urzędach. List podpisali minister Andżelika Możdżanowska, wicewojewoda Marlena Maląg oraz samorządowcy powiatu kępińskiego.

Foto: Urząd Miasta i Gminy Kępno

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 16.04.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 22.05.2018 - 09:50