Zaledwie miesiąc temu wylewano fundamenty pod budowę nowego przedszkola w Szamotułach. Dziś wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wraz z władzami miasta wmurowali akt erekcyjny pod budowę placówki.
Mieszkańcy Turku, Międzychodu i Śremu zyskają dogodny dostęp do kolei – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały warte łącznie blisko 31 mln zł umowy z wykonawcami dokumentacji projektowych na budowę nowej i rewitalizację niewykorzystywanych obecnie linii kolejowych. Podróżni skorzystają z efektów inwestycji z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus w 2029 r.
W ramach programu Rządowy Fundusz Inwestycji Strategicznych w Nowej Wsi w gminie Osiek Mały oraz Kole oddano do użytku dwie duże inwestycje. W uroczystych odbiorach udział wzięła I wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.
Święto plonów, tak silnie zapisane w polskiej tradycji narodowej, to czas radości z owoców dobrze wykonanej pracy. Z okazji dożynek I Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska złożyła wyrazy wdzięczności i uznania za całoroczny wysiłek rolnikom z Grzegorzewa, Leśnicy, Dąbroszyna i Kościelca.
Święto Chleba i Sera w Kaźmierzu, od lat kojarzone z tradycją i hołdem dla rolników, przybrało nową odsłonę, łącząc w sobie tradycyjne obrządki z nowoczesnym podejściem. W tym roku wojewoda wielkopolski Michał Zieliński dołączył do mieszkańców tej gminy, aby uczestniczyć w tych wyjątkowych obchodach.
I Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska odwiedziła dziś powiat wrzesiński, średzki i śremski, aby przedstawić założenia rządowego programu Rodzina 800+. W konferencjach prasowych udział wziął także Poseł na Sejm RP Zbigniew Dolata oraz lokalni samorządowcy.
Każda inwestycja ukończona w Wielkopolsce jest dowodem na to, jak dobrze rozwija się nasz region. To dzięki zaangażowaniu samorządowców i rządowemu dofinansowaniu możliwe jest równomierne wzmacnianie wszystkich części naszego województwa. W uroczystym oddaniu do użytku dwóch z nich, zrealizowanych w gminie Okonek, wziął dziś udział wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.
Dożynki są świętem dziękczynnym z okazji ukończenia żniw. Są świętem rolników i ich plonów. Dodatkowo uczą i przypominają, że wieś i praca na roli zajmują szczególne miejsce w historii naszego narodu. W miniony weekend te wyjątkowe uroczystości odbyły się w Modlicy, Umieniu, Wilczynie i Kazimierzu Biskupim. W obchodach Święta Plonów udział wzięła I wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.
W Wysocku Małym odbył się kolejny w województwie wielkopolskim Piknik Rodzinny Rodzina 800+. Tym razem towarzyszył on gminnym dożynkom. Spotkanie było okazją do rozmów o przyszłości naszych dzieci, o konieczności dbania o polskie rodziny, a także o tym jak Program 500+ znacząco zmienił sytuację materialną wielu z nich. W wydarzeniu udział wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg oraz II wicewojewoda wielkopolski Beata Maszewska.
Święto plonów to symbol końca żniw i podziękowanie dla całej branży rolniczej za całoroczną, wymagającą pracę. Dziś uroczystości dożynkowe odbyły się w Rostarzewie, w gminie Rakoniewice oraz w Walkowicach, w gminie Czarnków. W wydarzeniach udział wziął wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.
Do pierwszych akcji strażacy, ze świętującej 95-lecie istnienia jednostki OSP w Urbanowie, ruszali konno. By chronić okolicę przed ogniem, musieli posiłkować się głównie siłą własnych rąk. Z czasem wyposażenia przybywało, podobnie jak chętnych, by bronić miasta przed żywiołem. W uroczystościach jubileuszowych udział wziął wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.
Waloryzacja świadczenia wychowawczego z 500 do 800 zł to odpowiedź rządu na obecne potrzeby polskich rodzin. Od 2016 roku to wsparcie finansowe przyczynia się do poprawy jakości życia dzieci, a przez to buduje im lepszą przyszłość. Kolejne briefingi prasowe promujące program Rodzina 800+ odbyły się dziś w gminie Niechanowo w powiecie gnieźnieńskim oraz w Słupcy w powiecie słupeckim. Z dziennikarzami spotykała się I wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.