Archiwum wydarzeń - Maj 2012

W najbliższy piątek mija 112 dni od daty uruchomienia w Poznaniu pierwszego w Polsce Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu. WCPR przy ul. Wiśniowej rozpoczęło funkcjonowanie 9 lutego br. Początkowo odbierało połączenia kierowane na numery alarmowe 112 i 999 od mieszkańców Poznania i powiatu poznańskiego. Aktualnie WCPR obejmuje swoim zasięgiem trzy powiaty.

„Umowy śmieciowe - szansa na rynku pracy czy współczesny wyzysk?” - to temat dzisiejszego posiedzenia Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, któremu przewodniczył wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Członkowie podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowych projektów ustaw o zmianie ustawy o działach administracji rządowej oraz niektórych innych ustaw wizytowali dziś Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego przy ul. Wiśniowej w Poznaniu.

10 dni przed Euro w Poznaniu otwarto nowy dworzec kolejowy - podczas uroczystości prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu towarzyszył wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Po 9 miesiącach budowy z nowego centrum komunikacyjnego mogą już korzystać pasażerowie.

Niecały rok po rozpoczęciu budowy, dzień przed udostępnieniem inwestycji pasażerom, uroczyście otwarto terminal na Ławicy. Wojewoda Piotr Florek podkreślał podczas ceremonii oddania do użytku nowego terminalu pasażerskiego, jak duże znaczenie promocyjne i komunikacyjne dla Wielkopolski ma rozbudowana Ławica.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek spotkał się w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu z laureatami konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat” podczas Wojewódzkiej Gali Finałowej.

Przez cały weekend rolnicy i samorządowcy uczestniczyli w obchodach 20-lecia ruchu stowarzyszenia sołtysów, które działa na rzecz rozwoju lokalnych społeczności. W niedzielę wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył najbardziej zasłużonym osobom Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył Medale za Długoletnią Służbę podczas uroczystości z okazji Dnia Pracownika Komunalnego w Koninie oraz w Ślesinie.

Wojewoda Piotr Florek zaprosił 42 posłanki i posłów z Wielkopolski, którzy 1 czerwca podczas XVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży zasiądą w sejmowych ławach. Wraz z wojewodą, na pytania młodych parlamentarzystów odpowiadali: Dariusz Lipiński, wieloletni poseł i Elżbieta Walkowiak, wielkopolski kurator oświaty.

Na terenie AWF w Poznaniu, z udziałem wicewojewody wielkopolskiego Przemysława Paci odbyło się uroczyste otwarcie Międzynarodowego Festynu Integracyjnego Poznań 2012 DZIECI-DZIECIOM. Organizatorem festynu jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Oddział Poznań-Grunwald oraz Renata Mataczyńska Konsul Honorowy Republiki Czeskiej w Poznaniu.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wziął udział w jubileuszowej uroczystości z okazji 65-lecia Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych. Podczas wyjątkowego koncertu orkiestrą dyrygował kapelmistrz major Paweł Joks.

W Polsce każdego roku ucieka z domów oraz placówek opiekuńczo–wychowawczych kilka tysięcy osób, w tym dzieci i młodzież. O ich problemach rozmawiali uczestnicy otwartej dziś przez wojewodę Piotra Florka konferencji pt. „Ucieczki z domów - przyczyny, zagrożenia i konsekwencje” zorganizowanej przez Wielkopolskie Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Strony