Archiwum wydarzeń - Styczeń 2011

Tradycyjnie już spotkanie noworoczne zorganizowała Wielkopolska Izba Rzemieślnicza. W tym roku rzemieślnicy i ich goście spotkali się już po raz dziewiętnasty w sali reprezentacyjnej WIR w Poznaniu. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło parlamentarzystów, duchowieństwa, przedstawicieli władz miasta i województwa, licznie przybyli wójtowie i burmistrzowie. W spotkaniu uczestniczył również wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Setki hodowców, wystawców, tłumy zwiedzających i gołębie w roli głównej to znak, że z Poznaniu, na terenie MTP, rozpoczęła się XXXII Światowa Olimpiada Gołębi Pocztowych. W otwarciu tego wydarzenia bez precedensu dla promocji Poznania i regionu uczestniczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Za zasługi dla ochrony zdrowia oraz długoletnią pracę wyróżnił wojewoda wielkopolski Piotr Florek pracowników Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Krzyże Zasługi, medale i oznaki honorowe Ministra Zdrowia wręczone zostały w poznańskim Domu Żołnierza.

Dziś obchodzimy w Polsce Dzień Transplantacji, a jednocześnie 45. rocznicę pierwszej w Polsce pomyślnej transplantacji nerki. Z tej okazji w Zespole Szkół Komunikacji odbyła się inauguracja III edycji Kampanii „Drugie Życie”, organizowanej przez Fresenius Medical Care Polska.

W sobotni wieczór Aula Uniwersytetu im. A. Mickiewicza wypełniła się przyjaciółmi, wolontariuszami oraz innymi osobami, które są związane z poznańskim Hospicjum Palium. To w podziękowaniu dla nich hospicjum zorganizowało wyjątkowy koncert. Wśród zaproszonych gości był też wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek spotkał się z ambasadorem Republiki Austrii Herbertem Kraussem. Była to druga wizyta ambasadora w Poznaniu. Podczas spotkania wojewoda Piotr Florek przedstawił nowego konsula honorowego Austrii w Poznaniu - Izabelę Ewę Kwiatkowską. Dzisiejsza wizyta dotyczyła przede wszystkim kontaktów wielkopolsko-austriackich w dziedzinie gospodarki, kultury, turystyki oraz promocji i integracji obu regionów.

W Wielkopolskim Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach odbyło się spotkanie kadry kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej województwa wielkopolskiego. W spotkaniu uczestniczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Organizacja systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne (PRM) i wprowadzenie okresu przejściowego były głównymi tematami podczas Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego. W spotkaniu uczestniczył wojewoda Piotr Florek oraz marszałek Marek Woźniak.

Tworzą nowe miejsca pracy, współpracują z lokalnymi społecznościami, odprowadzają podatki, są wiodącymi firmami w regionie. Przyczyniają się do rozwoju Wielkopolski. Poprzez swoją działalność promują nasze województwo nie tylko w kraju, ale i za granicą. Reprezentują różne branże od sektora energetycznego, przez produkcję sprzętu codziennego użytku do wysokiej jakości wyrobów żywnościowych. Wczoraj w Poznaniu na uroczystej gali ogłoszono listę firm z województwa wielkopolskiego, laureatów VI edycji rankingu "Filary Polskiej Gospodarki 2010".

- Jesteście Państwo ambasadorami naszych dobrych kontaktów - tymi słowami wojewoda Piotr Florek rozpoczął noworoczne spotkanie członków Korpusu Konsularnego Województwa Wielkopolskiego. Gośćmi spotkania byli również wicewojewoda Przemysław Pacia oraz dyrektor generalny urzędu Bogumiła Stanecka.

Każdego roku około 300-350 osób w Polsce dowiaduje się, że zachorowało na białaczkę szpikową. Zwykle nowotwór jest wykrywany w czasie rutynowych badań krwi. Wiadomość o chorobie jest często szokiem. Jak pomóc pacjentom i ich rodzinom w oswojeniu się z chorobą? Co zrobić, żeby leczenie było skuteczniejsze? Jak ważna jest współpraca pacjenta z lekarzem. Skąd brać w sobie siły do walki z chorobą?

Ponad czterystu chirurgów z Europy i Stanów Zjednoczonych przyjechało do Poznania, by wziąć udział w międzynarodowym kursie "Chirurgii Barku, Łokcia i Nadgarstka". Wykłady poprowadzi czterdziestu wybitnych lekarzy specjalizujących się w tej dyscyplinie chirurgii. Przedstawione zostaną najnowsze trendy w leczeniu i rehabilitacji schorzeń barku i łokcia. Patronat nad tym wyjątkowym dla świata medycznego wydarzeniem objął wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Strony