Każdego roku około 300-350 osób w Polsce dowiaduje się, że zachorowało na białaczkę szpikową. Zwykle nowotwór jest wykrywany w czasie rutynowych badań krwi. Wiadomość o chorobie jest często szokiem. Jak pomóc pacjentom i ich rodzinom w oswojeniu się z chorobą? Co zrobić, żeby leczenie było skuteczniejsze? Jak ważna jest współpraca pacjenta z lekarzem. Skąd brać w sobie siły do walki z chorobą? Na te i wiele innych pytań pomoc w udzieleniu odpowiedzi ma przynieść program "Szkoła Życia z PBSz", który został zainaugurowany w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przez Fundację Urszuli Jaworskiej. Patronat nad tym wydarzeniem objął wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, który uczestniczył w spotkaniu.
- Cieszę się, że Fundacja nie tylko tworzy bank dawców szpiku kostnego, ale pomaga też tym, których dotknęła choroba. Wsparcie psychiczne, zwyczajna ludzka wrażliwość są nie mniej ważne jak lekarstwa. Mam nadzieję, że warsztaty ,,Szkoła życia z przewlekłą białaczką szpikową’’ pomogą wielu pacjentom i ich rodzinom w codziennym zmaganiu z chorobą - powiedział wicewojewoda.
Warsztaty "Szkoła życia z PBSz" odbywają się w ramach kampanii "Białaczka. Sprawdź czy nie weszła Ci w krew". Została zainaugurowana w październiku ubiegłego roku. Kampania ma charakter ogólnopolski, prowadzona jest w wielu miastach, między innymi w Krakowie, Lublinie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi, Bydgoszczy. Co miesiąc warsztaty odbywają się w innym mieście.