Archiwum wydarzeń - November 2018

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, na terenie poznańskich targów, otwarta została trzydniowa Narodowa Wystawa Rolnicza. W wydarzeniu uczestniczył prezydent Andrzej Duda, minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Ardanowski oraz wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Na wystawie, która ukazuje stulecie polskiej wsi, będzie można zobaczyć między innymi historyczne oraz współczesne maszyny rolnicze, jak również dawne stroje ludowe.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wizytował Port Lotniczy Poznań-Ławica. Podczas spotkania z prezesem portu Mariuszem Wiatrowskim, zapoznał się z funkcjonowaniem lotniska oraz systemem jego bezpieczeństwa. Podczas rozmów dyskutowano także na temat infrastruktury terminala i planów rozwoju portu.

- Korpus podoficerów to kręgosłup Wojska Polskiego. Nowa koncepcja stanowi jego wzmocnienie. Podoficer to żołnierz niezwykle ważny dla struktury wojska - mówił w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Ministrowi towarzyszył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Główny inspektor farmaceutyczny Paweł Piotrowski spotkał się z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem. Przedmiotem rozmowy były zagadnienia związane z funkcjonowaniem Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej. W spotkaniu uczestniczyli także dyrektor generalny Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego Hanna Myjak oraz wicewojewoda Marlena Maląg.

Wojewoda trzyma kopię nadania Piłsudskiemu godności doktora honorowego Uniwersytetu Poznańskiego.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann otworzył wraz z dyrektorem Archiwum Państwowego w Poznaniu Henrykiem Krystkiem wystawę "Powstanie Wielkopolskie - Rozkaz!". Ekspozycja dokumentów sprzed stulecia dostępna jest w holu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i wcześniej wystawiana była w Sejmie RP.

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz setnej rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego spotkali się dziś członkowie Wojewódzkiej Rady Kombatanckiej. W spotkaniu uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Nowy ambasador Irlandii Emer O’Connell od trzech miesięcy pełni misję w Polsce. Dyplomata spotkała się z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem. Ambasador w wizycie towarzyszył wicekonsul honorowy Irlandii w Poznaniu Krzysztof Schramm.

W Teatrze Miejskim w Lesznie odbyła się konferencja "Rodzina jako priorytet współczesnej polityki społecznej". Organizatorem wydarzenia byli wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz prezydent Leszna Łukasz Borowiak.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu, w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyło się interaktywne spotkanie dla młodzieży i pedagogów.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w obchodach 65-lecia Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Wydarzeniu towarzyszyła konferencja naukowa „Onkologia interdyscyplinarna - czas dla nowoczesnych rozwiązań”.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w obchodach jubileuszu 60-lecia Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Celem wydarzenia jest uhonorowanie osób, które poprzez ofiarowanie krwi pomagają potrzebującym.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann był gościem I sesji sejmiku województwa wielkopolskiego kadencji 2018-2023. Podczas jej trwania radni złożyli uroczyste ślubowanie.

Pages