Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu

Treść archiwalna

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu, w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyło się interaktywne spotkanie dla młodzieży i pedagogów.

Jak co roku, do udziału w tym wydarzeniu zaproszeni zostali eksperci z dziedzin dotyczących przeciwdziałania różnorodnym formom współczesnego niewolnictwa, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. W wydarzeniu uczestniczyli specjaliści z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, policji, fundacji Centrum Badań Migracyjnych Migrant Info Point oraz członkowie Wojewódzkiego Zespołu do spraw Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi.

Podczas spotkania odbyły się warsztaty plastyczne, których efektem końcowym był baner z napisem "Bądź czujny". Wykonany przez młodzież baner w swojej treści odnosił się do omawianej problematyki. Zaprezentowana została także gra planszowa mająca na celu poszerzenie wiedzy młodzieży na temat tego problemu. Animatorami zajęć byli absolwenci i studenci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Warsztaty zakończyła projekcja filmu, który pokazał mechanizmy werbowania ofiar handlu ludźmi.

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 27.11.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 14.12.2018 - 13:45