Archiwum wydarzeń - May 2018

Zgromadzeni ludzie wysłuchują kazania

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wziął udział w centralnej procesji eucharystycznej, która przeszła ulicami Poznania. Procesji przewodniczył arcybiskup Stanisław Gądecki.

List wojewody wielkopolskiego

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann skierował list do rodziców zastępczych z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Przemawia wicewojewoda Marlena Maląg

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie zespołu ds. analizy szans i zagrożeń oraz potencjalnych kierunków rozwoju obszarów wiejskich do 2030 roku w województwie wielkopolskim. W posiedzeniu uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann przed podpisaniem decyzji

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wydał decyzje w sprawie dobudowy trzeciego pasa ruchu i wzmocnienia konstrukcji nawierzchni autostrady A2 na odcinku od węzła "Poznań Zachód" do węzła "Poznań Krzesiny" o łącznej długości około 15,7 km.

Widok na stół prezydialny

Wraz z nowym rokiem realizacja spraw z zakresu unijnej koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego została powierzona wojewodom. Z tego powodu w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie poświęcone omówieniu organizacji pracy z organami właściwymi, czyli wójtami, burmistrzami i prezydentami miast, w zakresie spraw wychowawczych i świadczeń rodzinnych. W spotkaniu udział brała wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Wojewoda oraz uczestnicy spotkania siedzą przy stole.

Konsul generalny Federacji Rosyjskiej Ivan Kosonogov gościł dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie spotkał się z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem. Spotkanie miało charakter kurtuazyjny.

Widok siatki na urzędzie o zmierzchu.

Na budynku Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy al. Niepodległości została zaprezentowana siatka, przygotowana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

W dokładnie trzy lata po zwycięskiej drugiej turze wyborów prezydent Andrzej Duda odwiedził Śrem. Prezydent oddał hołd ofiarom II wojny światowej oraz spotkał się z mieszkańcami. Głowie państwa towarzyszył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Przy udziale premiera Mateusza Morawieckiego i wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna 23 maja została oficjalnie otwarta pierwsza część obwodnicy Kępna na drodze krajowej nr 11. Celem inwestycji było skomunikowanie dróg S8 i DK11 poprzez istniejący węzeł "Kępno - Krążkowy".

Mężczyzna przed mikrofonem zadaje pytanie.

Sołtysi oraz działacze społeczni ziemi ostrowskiej spotkali się, aby rozmawiać o bezpieczeństwie na wsi podczas prac polowych. Organizatorem debaty - „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ” był komendant powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Wśród zaproszonych gości obecna była wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

W Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się dziś konferencja inaugurująca jubileusz Państwowej Inspekcji Pracy: "Od wieku na rzecz ochrony pracy - Państwowa Inspekcja Pracy w 100-lecie niepodległości Państwa Polskiego". Podczas konferencji z udziałem zastępcy Głównego Inspektora Pracy Bogdana Drzastwy, wicewojewody wielkopolskiego Marleny Maląg, przedstawicieli administracji rządowej i samorządu terytorialnego, zaprezentowana została historia działalności Państwowej Inspekcji Pracy oraz jej rola w systemie ochrony pracy.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann był gospodarzem spotkania, podczas którego doszło do uroczystego podpisania umów pomiędzy Agencją Rozwoju Przemysłu S.A., przedstawicielami przedsiębiorstw zajmujących się komunikacją oraz dyrektorami wielkopolskich szkół. "Kadry dla Przemysłu" to inicjatywa, dzięki której zaangażowane przedsiębiorstwa mają wpływ na program nauczania młodzieży.

Pages