Otwarcie obwodnicy Kępna z udziałem premiera

Treść archiwalna

Przy udziale premiera Mateusza Morawieckiego i wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna 23 maja została oficjalnie otwarta pierwsza część obwodnicy Kępna na drodze krajowej nr 11. Celem inwestycji było skomunikowanie dróg S8 i DK11 poprzez istniejący węzeł "Kępno - Krążkowy".

- Polska musi się rozwijać równomiernie. Polska jest jedna i musi być dostępna zarówno dla mieszkańców wielkich miast, jak i wsi - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości.

Długość dwujezdniowej obwodnicy wynosi blisko 4,5 km. Wartość kontraktu zawartego z wykonawcą na realizację zadania wynosiła 66 022 710 zł. Obwodnica ma wyprowadzić część dalekobieżnego ruchu drogowego z miasta i zapewnić wysoki komfort podróży. Otwarcia pierwszego odcinka udało się dokonać trzy miesiące wcześniej, niż planowano. Zdaniem wykonawcy inwestycja zmniejszy liczbę pojazdów przejeżdżających przez Kępno nawet o 30 proc.

Z Kępna premier wyruszył do miejscowości Antonin w gm. Przygodzice, gdzie wziął udział w konferencji pt. "Prawo do przedsiębiorczości. Małe firmy, wielkie zmiany". Spotkanie dotyczyło w dużej mierze reformy prawa gospodarczego, w tym Konstytucji Biznesu. - Zależy nam przede wszystkim na polskiej własności, polskim kapitale i polskich przedsiębiorcach - mówił premier Mateusz Morawiecki w wystąpieniu skierowanym do przedsiębiorców i urzędników.

Foto: Joanna Szczechowska

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 24.05.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 19.06.2018 - 11:08