Program "Kadry dla Przemysłu"

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann był gospodarzem spotkania, podczas którego doszło do uroczystego podpisania umów pomiędzy Agencją Rozwoju Przemysłu S.A., przedstawicielami przedsiębiorstw zajmujących się komunikacją oraz dyrektorami wielkopolskich szkół. "Kadry dla Przemysłu" to inicjatywa, dzięki której zaangażowane przedsiębiorstwa mają wpływ na program nauczania młodzieży.

- To, co leży nam na sercu, jako rządowi, to szkolnictwo zawodowe. To kwestia absolutnie fundamentalna. Cieszę się, że spotykamy się przy okazji podpisywania dokumentów dotyczących współpracy pomiędzy szkołami a przedsiębiorstwami. Ścisła współpraca między szkołami a firmami to rzecz, która funkcjonuje w całym świecie. Nowoczesna gospodarka nie może się obyć bez nowoczesnej kadry - mówił podczas spotkania wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Za sprawą podpisanych dziś umów do programu "Kadry dla Przemysłu" dołączyły: Fabryka Pojazdów Szynowych H. Cegielski w Poznaniu, Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego sp. z o.o. oraz wielkopolski oddział Przewozów Regionalnych. Wśród szkół zawodowych, które zawarły porozumienie znalazły się: Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu, Zespół Szkół Geodezyjno - Drogowych oraz Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 w Poznaniu.

Program został skonstruowany nie tylko z myślą o uczniach, ale również o nauczycielach. Specjalnie dla nich organizowane będę lekcje prowadzone przez pracowników spółek uczestniczących w projekcie. Pozyskana wiedza pozwoli na przygotowanie zajęć bardziej skoncentrowanych na zadaniach praktycznych.

Zadowolenie z rozwoju programu wyraził Dariusz Śliwowski, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. - Przyszłość Polski, polskiej gospodarki i przemysłu zależy od tego jak wykształcimy nowe kadry. Stąd Agencja Rozwoju Przemysłu szeroko wchodzi we wspieranie kształcenia technicznego w Polsce. Inwestujemy w kadry dla przemysłu, wkładamy wysiłek i pieniądze, aby ułatwić efektywne kształcenie kadr technicznych w szkołach średnich, aby młodzi ludzie mogli wesprzeć rozwój firm, aby mogli odnaleźć się na rynku i aby wspólnie z nami mogli rozwijać gospodarkę Polski - mówił wiceprezes ARP.

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 24.05.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 19.06.2018 - 10:00