Pierwsze spotkanie wojewody wielkopolskiej w ramach projektu #PoznajmySięWielkopolsko

Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk spotkała się z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach. Spotkanie było inauguracją projektu #PoznajmySięWielkopolsko, który ma promować otwarty dialog z mieszkańcami Wielkopolski o ich potrzebach i problemach regionu.

#PoznajmySięWielkopolsko to seria spotkań wojewody wielkopolskiej Agaty Sobczyk, poświęcona dialogowi z mieszkańcami województwa wielkopolskiego. Podczas dzisiejszego spotkania inaugurującego projekt, młodzież z LO w Obornikach miała możliwość dowiedzieć się tego, jak wygląda praca wojewody oraz urzędu wojewódzkiego, a także wymienić swoje spostrzeżenia dotyczące funkcjonowania regionu.

– Wierzę, że dialog jest podstawą do wszelkiego wspólnego działania na rzecz dobra nas wszystkich i naszego kraju. Bardzo zależy mi, żeby te spotkania były okazją dla mieszkańców naszego województwa do podejmowania tego dialogu i by były one otwartym forum rozmów o potrzebach mieszkańców i Wielkopolski – podkreśla wojewoda Agata Sobczyk.

Na dedykowany adres mailowy Wielkopolanki i Wielkopolanie w każdym wieku i z każdego zakątka Wielkopolski mogą zaprosić wojewodę do swojej szkoły, domu seniora, czy też koła gospodyń wiejskich, ale również napisać o swoich pomysłach i propozycjach na to, jak można wspólnie zmieniać Wielkopolskę na lepsze. Szczegóły dotyczące projektu znajdują się na stronie https://www.poznan.uw.gov.pl/poznajmysiewielkopolsko.

Przy okazji wizyty w Obornikach wojewoda zasadziła również symboliczne drzewo w Parku Niepodległości. Jest to początek nowej tradycji, którą chce rozpocząć wojewoda.

– Chciałabym, żeby po każdej mojej wizycie w Wielkopolsce została jakaś pamiątka, a nie wyobrażam sobie lepszego sposobu niż zostawienie po sobie takiego dobrego zielonego śladu w postaci nowych drzew, które przysłużą się również naszemu środowisku. Można powiedzieć, że w ten sposób tworzymy zielony szlak wojewody wielkopolskiej – mówi wojewoda.

wojewoda rozmawia z uczniami z Liceum w Obornikachuczniowie zadają pytania podczas spotkaniauczniowie zadają pytania podczas spotkaniawojewoda pozuje do zdjęć z łopatą wspólnie z władzami Obornikwojewoda sadzi drzewo w parku obornickim

Autor: Nina Swarcewicz
Data utworzenia: 19.03.2024
Ostatnia aktualizacja: Karina Antczak
Data aktualizacji: 19.03.2024 - 08:08