Nagrody dla wielkopolskich archiwistów przyznane

10 czerwca br. w Sali Herbowej Wojewódzkiego Urzędu Wielkopolskiego w Poznaniu, już po raz siódmy, zostały przyznane nagrody dla archiwistów województwa wielkopolskiego. W wydarzeniu udział wzięła Karolina Fabiś-Szulc I wicewojewoda wielkopolska.

Organizatorem nagrody jest wojewoda wielkopolski we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, Archiwum Państwowym w Poznaniu i Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu. Co roku przyznawane są: nagroda główna, nagroda dla młodych archiwistów i nagroda za całokształt dorobku archiwalnego. W tegorocznej edycji uhonorowani zostali: Justyna Mizerka, Krzysztof Zawadzki i Piotr Nowakowski.

Gratuluję Państwu osiągnięć zawodowych i życzę wielu lat kolejnych sukcesów, otwartości na zmiany, a także wytrwałości i dużo sił do pracy. Bo wprowadzanie wszystkiego, co nowe, wymaga właśnie pełnej zaangażowania pracy wielu osób, a także rozległych kompetencji, wiedzy oraz znajomości najnowocześniejszych rozwiązań technicznych i informatycznych – mówiła wicewojewoda Karolina Fabiś-Szulc.

Spotkanie było również okazją do wręczenia wyróżnień za wybitne osiągnięcia w pracy na terenie województwa wielkopolskiego dla Beaty Karwalskiej i Anety Burchard.

Gala Odbyła się przy okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów, który obchodzimy 9 czerwca.  Z kolei patronem nagrody jest profesor Stanisław Nawrocki – zasłużony edukator, specjalista historii Wielkopolski w XIX i XX wieku. Wydarzeniu towarzyszy także wystawa okolicznościowa pt. „O Gnieźnie słów kilka…ludzie i miejsca”, powstała na bazie zbiorów z archiwum zakładowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wystawa dostępna jest do 17 czerwca.

wicewojewoda z nagrodzonymi archiwistamiwicewojewoda przemawia podczas wręczenia nagród dla archiwistówwspólne rozmowylaureaci i zaproszeni goście gali

Autor: Karina Antczak
Data utworzenia: 10.06.2024
Ostatnia aktualizacja: Karina Antczak
Data aktualizacji: 10.06.2024 - 15:22