Gala finałowa konkursu plastycznego pt. "Ptaki Wielkopolskich Lasów i Łąk"

Blisko tysiąc prac zostało nadesłanych w ramach piątej edycji konkursu plastycznego „Ptaki Wielkopolskich Lasów i Łąk”, skierowanego do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych, którego organizatorem była Państwowa Straż Łowiecka w Poznaniu. Konkurs został objęty patronatem honorowym wojewody wielkopolskiej Agaty Sobczyk. Dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu przyznano nagrody dla laureatów konkursu.

Tematem prac były pejzaże obejmujące gatunki ptaków występujących na wielkopolskich łąkach oraz w wielkopolskich lasach wraz z krajobrazem przyrody w poszczególnych porach roku. Celem konkursu było przybliżenie wielkopolskich ptaków, poszerzenie wiedzy na temat przyrody, jej ochrony oraz rozwinięcie kompetencji u młodych artystów. Zwycięskie prace zostaną opublikowane w kalendarzu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu na rok 2024.

– Jestem przekonana, że udział w konkursie pozwolił artystkom i artystom nie tylko poszerzyć wiedzę na temat przyrody, ale również rozwinąć kompetencje, które obudzą w Was ciekawość świata, chęć dalszego odkrywania jego piękna i odpowiedzialność za otaczającą nas przyrodę i naszych fruwających sąsiadów – mówiła wojewoda Agata Sobczyk podczas gali finałowej. – Gratuluję wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. Wasze prace były niezwykle ciekawe i zebrane w kalendarzu, tworzą piękny katalog towarzyszących nam przez cały rok ptaków.

W uroczystości udział wzięli także II wicewojewoda wielkopolski Jarosław Maciejewski, komendant wojewódzki Państwowej Straży Łowieckiej Artur Karasiński i p.o. wielkopolskiego kuratora oświaty Wiesław Banaś.  O oprawę artystyczną zadbał Wielopokoleniowy Zespół Wokalno-Instrumentalny „Kwiaty i Kwiatuszki Jesieni” ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Głębokiem, gm. Olszówka.

W załączeniu lista laureatów konkursu plastycznego „Ptaki Wielkopolskich Lasów i Łąk”.

Gala finałowa konkursu plastycznego pt. "Ptaki Wielkopolskich Lasów i Łąk"Gala finałowa konkursu plastycznego pt. "Ptaki Wielkopolskich Lasów i Łąk"Gala finałowa konkursu plastycznego pt. "Ptaki Wielkopolskich Lasów i Łąk"Gala finałowa konkursu plastycznego pt. "Ptaki Wielkopolskich Lasów i Łąk"Gala finałowa konkursu plastycznego pt. "Ptaki Wielkopolskich Lasów i Łąk"Gala finałowa konkursu plastycznego pt. "Ptaki Wielkopolskich Lasów i Łąk"Gala finałowa konkursu plastycznego pt. "Ptaki Wielkopolskich Lasów i Łąk"

Autor: Karina Antczak
Data utworzenia: 26.02.2024
Ostatnia aktualizacja: Karina Antczak
Data aktualizacji: 26.02.2024 - 15:06