Dzień Dziecka w WUW Poznań

To było prawdziwe szaleństwo! Mury Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego na moment zamieniły się z tajemnicze, radosne, pełne atrakcji laboratorium nauki i beztroskiej zabawy. Wojewoda Wielkopolska Agata Sobczyk uroczyście rozpoczęła świętowanie Dnia Dziecka i zaprosiła wszystkich Gości do wspólnej zabawy.

W sobotę, 8 czerwca odbyła się II część obchodów Dnia Dziecka w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim. Agata Sobczyk Wojewoda Wielkopolska, inicjatorka wydarzenia, oficjalnie rozpoczęła świętowanie, zapraszając Zgromadzonych do korzystania z przygotowanych atrakcji. Świętowała z nami również Karolina Fabiś-Szulc I Wicewojewoda Wielkopolska.

Łączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Zaprezentowaliśmy ekologiczny spektakl „grajmy w Zielone!” w repertuarze Przemka Mazurka i teatru Mozaika oraz przybliżyliśmy istotę funkcjonowania Urzędu. Agata Sobczyk Wojewoda Wielkopolska zaprosiła Małych Gości do swojego biura. W Gabinecie Wojewody dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi urzędnicy! Podczas zwiedzania urzędu odwiedziliśmy także Centrum Zarządzania Kryzysowego i poznaliśmy wyjątkowe historie wielkopolskich herbów, które zdobią ściany urzędu.

Wspólną zabawę kontynuowaliśmy przy improwizowanych rozmowach lalek z Dziećmi, przy repertuarze z płyty „grajmy w Zielone!”. A przy wsparciu zaproszonych przedstawicieli administracji zespolonej Dzieci mogły także wsiąść do pojazdów służb, dowiedzieć się jak dbać o zdrowie i higienę, dotknąć prawdziwego poroża, a także sprawdzić swój refleks na maszynie Piórkowskiego. Nie mogło zabraknąć rozmów z sowami Karo i Belą, a także przytulasów z psem Runą.

Przez całe wydarzenie wspierała nas Polska Policja, Państwowa Straż Pożarna, Straż Łowiecka, Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej.

I część obchodów miała miejsce 1 czerwca. W tym dniu gościliśmy w Centrum Szyfrów Enigma, by uczestniczyć w Zaszyfrowanym Dniu Dziecka.

Wszystkim Gościom - Małym i Dużym - serdecznie dziękujemy za skorzystanie z naszej oferty i doskonałą wspólną zabawę!

Dzień dziecka Dzień dziecka - Agata Sobczyk Wojewoda WielkopolskaDzień Dziecka - atrakcjeDzień Dziecka - atrakcjeDzień Dziecka - atrakcjeDzień Dziecka - atrakcje Dzień Dziecka - atrakcjeDzień Dziecka - atrakcjeDzień Dziecka - Agata Sobczyk Wojewoda WielkopolskaDzień Dziecka - atrakcjeDzień Dziecka - atrakcjeDzień Dziecka - atrakcjeDzień Dziecka - atrakcjeDzień Dziecka - atrakcjeDzień Dziecka - atrakcjeDzień Dziecka - atrakcje

Autor: Kinga Wieczorek
Data utworzenia: 08.06.2024
Ostatnia aktualizacja: Karina Antczak
Data aktualizacji: 10.06.2024 - 15:25