Archiwum wydarzeń - Październik 2022

Pamięć o tych, którzy odeszli

Przed nami czas zadumy oraz pamięci o tych, których z nami już nie ma. W przededniu Wszystkich Świętych wojewoda wielkopolski Michał Zieliński złożył kwiaty i zapalił znicze na grobach zasłużonych obywateli spoczywających na poznańskim cmentarzu na Junikowie.

Przemowa II wicewojewody Beaty Maszewskiej

21 października 2022 roku odszedł Olgierd Henryk Baehr – polski prawnik, działacz katolicki, były członek Trybunału Stanu. Ukończył studia prawnicze w 1973 roku i od tego czasu prężnie działał społecznie i politycznie, za co został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i medalem „Ad perpetuam rei memoriam” przyznanym przez wojewodę wielkopolskiego.

Przecinanie wstęgi

Pacjenci i kadra medyczna Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu mogą cieszyć się z nowego obiektu szpitala. W uroczystym przekazaniu rozbudowanego i zmodernizowanego obiektu udział wziął wojewoda wielkopolski Michał Zieliński. Rozbudowa i dostosowanie do aktualnych wymagań istniejącego obiektu Szpitala ZOZ w Wągrowcu wyniosła prawie 32 mln zł, przy udziale środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości ponad 1,8 mln zł.

wizyta II wicewojewody Beaty Maszewskiej w punkcie recepcyjnym

Rosyjska agresja na Ukrainę trwa już ponad pół roku. Nasi wschodni sąsiedzi mężnie bronią swojej ojczyzny, jednocześnie powstrzymując eskalację konfliktu zbrojnego na dalsze tereny Europy. W ramach pomocy uchodźcom z Ukrainy wojewoda wielkopolski Michał Zieliński otworzył punkt recepcyjny w hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Działaniami w tym miejscu kieruje Caritas Polska. Z pracownikami tej instytucji charytatywnej rozmawiała dziś wicewojewoda Beata Maszewska.

Wojewoda wielkopolski z wizytą w północno-zachodniej Wielkopolsce

Rządowe programy pozwalają na prowadzenie polityki zrównoważonego rozwoju. Dzięki niej wszystkie części naszego regionu rozwijają się z korzyścią dla swoich mieszkańców, ale również dla całego województwa. Podczas dzisiejszej wizyty w północno-zachodniej Wielkopolsce wojewoda wielkopolski Michał Zieliński uczestniczył w uroczystych otwarciach inwestycji zrealizowanych dzięki rządowemu wsparciu.

Wspólne zdjęcie z I wicewojewodą Anetą Niestrawską

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych przyznanych postanowieniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Odznaczenia w imieniu wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego wręczyła I wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska. Każda z 34 odznaczonych dziś osób w wyjątkowy sposób przyczynia się do rozwoju naszego społeczeństwa. Ich sumienność i bezinteresowność są bezcennym wkładem w postęp Wielkopolski.

Ich wspólnym mianownikiem jest rodzina. Przy każdej okazji należy podkreślać jej wartość, ponieważ jest podstawą, fundamentem, na którym budujemy pomyślność lokalnych wspólnot – małych Ojczyzn, by finalnie cieszyć się z bezpiecznej i silnej Polski – naszej Ojczyzny. W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom dwóch konkursów: Z rodziną najlepiej – edycja III i Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie – Edycja 2021. Wojewodę wielkopolskiego Michała Zielińskiego reprezentowała I wicewojewoda Aneta Niestrawska, która wraz z pełnomocnikiem wojewody wielkopolskiego ds. rodziny Jackiem Sommerfeldem uhonorowała zwycięzców.

Zwiększenie bezpieczeństwa w lokalnych społecznościach

Wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa to główne cele rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka”. W 2022 roku łącznie do dofinansowania wskazano 135 projektów na kwotę blisko 12 mln zł, w tym 11 w Wielkopolsce.  Główne założenia tego projektu przedstawił w Koninie Minister, członek Rady Ministrów, sekretarz Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych Zbigniew Hoffmann. W trakcie spotkania wojewodę wielkopolskiego reprezentowała Aneta Niestrawska - I wicewojewoda wielkopolski.

W sali sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń, medali i nagród resortowych nauczycielom i pracownikom oświaty. Wszystkie wyróżnione w ten sposób osoby w wyjątkowy sposób budują i rozwijają polski system edukacji, pomagając uczniom i wychowankom wejść w dorosłe życie. Aktu dekoracji dokonał wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Beata Maszewska, II wicewojewoda wielkopolski, reprezentowała Michała Zielińskiego, wojewodę wielkopolskiego podczas uroczystości upamiętniającej 66. rocznicę Powstania Węgierskiego 1956. Wspólnie z przedstawicielami samorządu województwa wielkopolskiego, władz miast i Wielkopolanami złożyła wiązanki kwiatów pod tablicami Petera Mansfelda – węgierskiego ucznia, ofiary systemu komunistycznego i Romka Strzałkowskiego – najmłodszej ofiary Poznańskiego Czerwca ’56.

Z wizytą u podopiecznych Domów Pomocy Społecznej w Kole

Europejski Dzień Seniora był inspiracją do spotkania się wicewojewody Anety Niestrawskiej z podopiecznymi Domów Pomocy Społecznej w Kole. - Moje dzisiejsze spotkanie z Państwem jest – wśród wielu obowiązków i aktywności – jednym z najbardziej oczekiwanych i najmilszych sercu. Bardzo dziękuję za Waszą gościnność i uśmiech, który powitał mnie już od progu. Cieszę się, że mogę dziś poznać Wasze marzenia, pragnienia, Wasze radości, ale także troski – powiedziała w trakcie powitania mieszkańców DPS-u przy ul. Blizna.

Podpisanie dokumentów przez wojewodę wielkopolskiego Michała Zielińskiego

Za nieco ponad rok mieszkańcy Borui Kościelnej będą mogli skorzystać z nowoczesnej hali sportowej.  W uroczystości murowania kamienia węgielnego pod jej budowę wziął udział wojewoda wielkopolski Michał Zieliński. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych.

Strony