Archiwum wydarzeń - Sierpień 2016

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann złożył kwiaty pod Pomnikiem Poznańskiego Czerwca '56 w 36. rocznicę Porozumień Sierpniowych. Podziękowania wszystkim tym, którzy tworzyli Solidarność w Wielkopolsce złożył Jarosław Lange, szef wielkopolskiego oddziału związku.

Wspólne zdjęcie wojewody z medalistkami igrzysk olimpijskich w Rio.

Jak wyglądają treningi? Jak zaczęła się ich przygoda ze sportem? Jak poradzić sobie z silnymi emocjami w sporcie? Między innymi z takimi pytaniami zmierzyły się medalistki z Rio de Janeiro Marta Walczykiewicz i Monika Michalik, które na zaproszenie wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna spotkały się dziś z urzędnikami z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Spotkanie inaugurujące nowy rok szkolny.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg spotkała się z dyrektorami szkół z Kalisza oraz powiatów: kaliskiego, pleszewskiego, krotoszyńskiego, ostrowskiego, jarocińskiego, ostrzeszowskiego i kępińskiego, którzy na zaproszenie wielkopolskiego kuratora oświaty wzięli udział w spotkaniu inaugurującym nowy rok szkolny 2016/2017.

Już od 5 miesięcy polskie rodziny korzystają z rządowego Programu "Rodzina 500+". Na kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego, wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg podsumowała dotychczasową realizację programu w województwie. - Na konta rodzin systematycznie trafiają pieniądze, które są wsparciem dla rodziców i kołem zamachowym dla gospodarki. Łącznie w Wielkopolsce to blisko 724 mln złotych - mówiła wicewojewoda.

Wicewojewoda pozuje na tle wieńca dożynkowego

W Liskowie w powiecie kaliskim odbyły się Wojewódzko-Diecezjalne Dożynki, podczas których z rolnikami spotkała się wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. W trakcie uroczystości zaprezentowano nowoczesny i zabytkowy sprzęt rolniczy oraz charakterystyczne dla Wielkopolski wyroby spożywcze.

Poznań stał się na kilka ostatnich dni stolicą lotnictwa - od czwartku trwały obchody Święta Lotnictwa Polskiego oraz 10-lecia służby samolotów F-16 w Polskich Siłach Powietrznych. W uroczystościach z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i szefa MON Antoniego Macierewicza uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Wicewojewoda wręcza medal Pro Patria.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg spotkała się w Dąbrowie w powiecie szamotulskim z kombatantami, którym wręczyła przyznane przez kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych medale "Pro Patria". Odznaczeni zostali: Roman Handschuh, Krzysztof Józef Jankowiak, Józef Pawlaczyk, Wojciech Rabski oraz Adam Wychowałek.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podziękował służbom oraz przedstawicielom instytucji odpowiedzialnych za organizację oraz zapewnienie bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży. - Państwa praca, choć z pozoru niewidoczna, przyczyniła się niewątpliwie do sukcesu jakim można określić organizację Światowych Dni Młodzieży - mówił wojewoda.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podziękował dziś za wieloletnie zaangażowanie członkom Wojewódzkiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Poznaniu. Było to ostatnie posiedzenie komitetu, którego zadania, zgodnie ze zmienioną ustawą o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, realizuje od początku sierpnia IPN.

W Kwaterze Lotników na Cmentarzu Miłostowo pochowany został jeden z najsłynniejszych i najskuteczniejszych polskich lotników z czasów II wojny światowej kapitan Kazimierz Sporny. Jego prochy zostały sprowadzone do ojczyzny z Anglii, gdzie pilot zmarł w 1949 roku. W pogrzebie kapitana Spornego wziął udział wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złożył wizytę w Gnieźnie. W spotkaniu głowy państwa z mieszkańcami pierwszej stolicy Polski oraz samorządowcami uczestniczył także wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył w uroczystościach z okazji Święta Wojska Polskiego. Na Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie odbyły się uroczystości upamiętniające zwycięską Bitwę Warszawską 15 sierpnia 1920 roku, wojewoda przypomniał słowa prezydenta śp Lecha Kaczyńskiego, wygłoszone w 2009 roku podczas Święta Wojska Polskiego.

Strony