Archiwum wydarzeń - Listopad 2012

Wysokiej rangi odznaczenia państwowe wręczył wojewoda wielkopolski Piotr Florek konińskim policjantom. Złote, srebrne i brązowe medale przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnią służbę otrzymało w sumie sześciu funkcjonariuszy.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył dziś odznaczenia państwowe. Zasłużeni Wielkopolanie uhonorowani zostali Krzyżami Wolności i Solidarności, Krzyżami Zasługi oraz Medalami za Długoletnią Służbę i Medalami za Zasługi dla Obronności Kraju.

Dokładnie o godzinie 5 rano w siedzibie poznańskiego ośrodka telewizji wojewoda wielkopolski Piotr Florek wyłączył nadajnik telewizji analogowej w Śremie. Zmiany sposobu nadawania sygnału objęły 90 gmin centralnej części województwa wielkopolskiego. Od rana mieszkańcy regionu mogą oglądać naziemną telewizję cyfrową, która oferuje nowe możliwości techniczne.

Podczas uroczystej gali z udziałem wicewojewody wielkopolskiego Przemysława Paci, ponad 50 wielkopolskich policjantów zostało wyróżnionych Kryształowymi Gwiazdami za wzorową i ofiarną służbę na rzecz mieszkańców regionu.

W Wielkopolsce gości nowy ambasador Królestwa Danii Steen Hommel. Wizytę w Poznaniu rozpoczął od spotkania z wojewodą wielkopolskim Piotrem Florkiem. Podczas wizyty ambasador spotka się także ze środowiskiem akademickim i przedstawicielami duńskich firm.

Po raz pierwszy wojewoda wielkopolski Piotr Florek, marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak oraz prezydent miasta Poznania Ryszard Grobelny wybrali się na wspólne zakupy, aby razem przygotować świąteczne podarunki dla jednej z rodzin, biorących udział w akcji Szlachetna Paczka.

W sali Marcinkowskiego w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, z udziałem wojewody Piotra Florka odbyło się uroczyste posiedzenie Komitetu Honorowego obchodów 80. rocznicy tragicznej śmierci polskich lotników Żwirki i Wigury.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek odwiedził kolejne, organizowane porzez TVP Poznań, telewizyjne miasteczko cyfrowe. Tym razem zagościło w Wągrowcu. Mógł przyjść każdy kto miał jeszcze pytania i wątpliwości dotyczące cyfryzacji telewizji.

„Lasy, leśnictwo a gospodarka łowiecka” to temat przewodni seminarium, które odbyło się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Gościem spotkania był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. W Auli Kolegium Rungego zjawiło się wielu ekspertów i naukowców.

Zamiar otwarcia konsulatu honorowego Finlandii w stolicy województwa zadeklarował goszczący w Poznaniu ambasador tego kraju Jari Vilénem. Z fińskim dyplomatą spotkał się wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Pokaz sprawności, prezentacja nowoczesnego sprzętu ratownictwa chemiczno-ekologicznego to jedne z atrakcji, jakie przygotowali strażacy w ramach trwających w Poznaniu Targów Ochrony Środowiska Poleko 2012. Na targach odbyło się także przekazanie strażakom nowego sprzętu. Wśród gości, obok dowództwa komendy wojewódzkiej PSP, w uroczystości uczestniczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

W Greifswaldzie, w Kraju Związkowym Meklemburgia - Pomorze Przednie odbyło się dwudniowe „Spotkanie na szczycie Partnerstwa Odry”, w którym uczestniczył wojewoda wielkopolski Piotr Florek wspólnie z pełnomocnikiem ds. Programu dla Odry-2006 prof. Andrzejem Gajtkowskim.

Strony