Archiwum wydarzeń - Czerwiec 2012

Ten tydzień upływa w stolicy Wielkopolski pod znakiem obchodów 56. rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956. Rozpoczęte w niedzielę uroczystości, kontynuowane były podczas spotkania w Centrum Kultury Zamek, gdzie wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył kombatantom pamiątkowe medale Witolda Celichowskiego.

Wręczeniem przez wojewodę wielkopolskiego Piotra Florka odznaczeń i medali rozpoczęło się uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Poznańskiej w Auli Magna Centrum Wykładowo-Konferencyjnego.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek uhonorował Medalem Pamiątkowym „Ad Perpetuam Rei Memoriam” arcybiskupa Józefa Kowalczyka. W drugą rocznicę ingresu duchownego do bazyliki prymasowskiej w Gnieźnie, arcybiskup wyróżniony został za zasługi w działalności na rzecz wspólnoty i aktywność dyplomatyczną.

W parku Szpitala Ortopedycznego im. Wiktora Degi z udziałem wicewojewody wielkopolskiego Przemysława Paci oraz wolontariuszy, pod hasłem „Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat” odbył się I Poznański Dzień Korczaka. Rok 2012 został ogłoszony Rokiem Korczaka, mija bowiem siedemdziesiąt lat od tragicznej śmierci wybitnego pisarza i pedagoga, prekursora i obrońcy praw dzieci.

Nad Jeziorem Maltańskim odbyły się organizowane przez Policję i WOPR pokazy ratownictwa wodnego. Kilkudziesięciu uczniów poznańskich szkół mogło zobaczyć, jak wygląda ratowanie tonącej osoby przy użyciu skutera wodnego, czy też psa. W pokazach otwierających sezon letni uczestniczył wojewoda wielkopolski Piotr Florek, komendanci policji i straży pożarnej, wielkopolski kurator oświaty oraz szefowie innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Poznański Samorząd Radcowski obchodzi swoje 30-lecie. W ramach inauguracji obchodów jubileuszu, w sobotę w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył Srebrne Krzyże Zasługi za zasługi w działalności na rzecz środowiska radców prawnych.

56 lat temu na ulicach stolicy Wielkopolski demonstrowało blisko 100 tys. poznaniaków. Pamięć uczestników i ofiar Poznańskiego Czerwca uczczono podczas rozpoczętych obchodów rocznicowych, w których wziął udział wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Poznań pożegnał profesora Stefana Stuligrosza. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczył wojewoda wielkopolski Piotr Florek wraz z wicewojewodą Przemysławem Pacią. Po prowadzonej przez arcybiskiupa Stanisława Gądeckiego mszy żałobnej, profesor spoczął na cmentarzu na poznańskim Junikowie.

Poznań wzbogacił się o kolejną wyjątkową placówkę badawczą - na Morasku uroczyście zainaugurowano działalność Centrum NanoBioMedycznego, w którego otwarciu wziął udział wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

W Sali Herbowej Urzędu Wojewódzkiego, wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył dziś blisko 40 odznaczeń państwowych. Zasłużeni Wielkopolanie uhonorowani zostali Krzyżami Kawalerskimi Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżami Wolności i Solidarności, Krzyżami Zasługi oraz Medalami za Ofiarność i Odwagę i Medalami za Długoletnią Służbę.

Fanpage na portalu Facebook, wizyta na Uniwersytecie III Wieku, akcja informacyjna podczas rajdu rowerowego to tylko niektóre z pomysłów uczniów - uczestników akcji społecznej „Drugie życie”. Dziś z udziałem wicewojewody wielkopolskiego Przemysława Paci oraz zaproszonych gości odbyła się uroczysta finałowa gala IV edycji organizowanej w Wielkopolsce kampanii społecznej „Drugie życie”.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wziął udział w debacie „Budowanie wizerunku Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego - współpraca z mediami” w ramach projektu „Wielkopolskie partnerstwo na rzecz zarządzania zmianą gospodarczą w regionie”, adresowanego do przedsiębiorców, pracodawców oraz instytucji rynku pracy i organizacji pozarządowych. Debata organizowana była wspólnie przez Zarząd Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność” TEB Edukacja oraz Wielkopolski Związek Pracodawców.

Strony