Archiwum wydarzeń - Grudzień 2011

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek uczestniczył w organizowanych przez marszałka województwa obchodach 93. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Rano złożył kwiaty na kwaterze Powstańców Wielkopolskich na Poznańskiej Cytadeli a następnie wspólnie z władzami miasta i województwa uczcił pamięć pierwszego dowódcy powstania - generała Stanisława Taczaka.

Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, od kilku lat bierze udział w „Wigilii pod Rondem” w Poznaniu. Tradycyjnie składa świąteczne życzenia, tym razem zaintonował kolędę. Jak co roku, w wigilijny wieczór pod Kaponierą zbierają się mieszkańcy miasta, bezdomni, artyści, sportowcy, by podzielić się opłatkiem, śpiewać kolędy, poczuć niepowtarzalną atmosferę świąt. Życzenia świąteczne składa też pomysłodawca spotkania Robert Gamble, duchowni oraz władze wojewódzkie.

W Konsulacie Honorowym Republiki Czeskiej w Poznaniu wojewoda wielkopolski Piotr Florek złożył wpis w księdze kondolencyjnej wystawionej po śmierci Vaclava Havla.

Już od 6 lat w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim kontynuowana jest akcja „Zostań Świętym Mikołajem”, w ramach której urzędnicy zbierają wymarzone prezenty dla dzieci z domów dziecka. W tym roku, na kilka dni przed Wigilią świąteczne niespodzianki pojechały do 14 wychowanków z „Przyjaznego Domu” - Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej z Trzcianki. W imieniu Świętego Mikołaja prezenty od pracowników WUW wręczył wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Sala chorych, dwie izolatki oraz najnowocześniejszy sprzęt to wizytówka Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii szpitala przy ul. Długiej w Poznaniu po gruntownym remoncie. W symbolicznym otwarciu oddziału uczestniczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Dwa bajecznie kolorowe kartony pełne słodyczy i niespodzianek zawiózł do dzieci w Kobylnicy Mikołaj. Tym razem Mikołajowi pomógł wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. W przekazaniu dzieciom prezentów pomogła śnieżynka.

Już niebawem ruszy budowa kolejnych ważnych dróg w Wielkopolsce. Podpisane przez wojewodę pozwolenia na budowę (ZRID) drogi S8 oraz obwodnicy Jarocina umożliwią sprawną realizację inwestycji, poprzedzoną wykupem gruntów.

Pięknie udekorowana szopka, mnóstwo choinek, gwiazd i ozdób: w tak bogatej scenerii spektakl jasełkowy odegrali uczniowie Zespołu Szkół nr 109 w Poznaniu - Kiekrzu. Bożonarodzeniowy spektakl, wraz z zaproszonymi gośćmi, obejrzał wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Przedstawienie opowiadające o świętach Bożego Narodzenia w wykonaniu podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej "Promyk" w Dopiewcu uświetniło spotkanie opłatkowe. Przedświąteczne spotkanie zorganizowali wojewoda Piotra Florka i wicewojewoda Przemysław Pacia. Uczestniczyli w nim szefowie wojewódzkich służb i inspekcji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo regionu.

Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał z rąk wicewojewody wielkopolskiego Przemysława Paci profesor Franciszek Kaczmarek - jeden z najwybitniejszych współczesnych fizyków polskich.

Złote i Srebrne Medale za Długoletnią Służbę wręczył dziś wojewoda wielkopolski Piotr Florek zasłużonym pracownikom Power Engineering. Firma posiada 60 letnią tradycję w produkcji i remontach urządzeń energetycznych.

Mieści się w dłoni, ma nie więcej niż 10 centymetrów wysokości. Wykonany jest ze znanego szkła murano. Został przywieziony do Polski z jednej z wysepek położonych niedaleko Wenecji. Figurkę anioła wylicytował wicewojewoda Przemysław Pacia, a dochód został przeznaczony na remont szkoły dla dzieci niepełnosprawnych „Zakątek” w Poznaniu.

Strony