Jak się chronić przed zagrożeniami? Jak przeciwdziałać rasizmowi, dyskryminacji i zjawisku współczesnego niewolnictwa? Na te i inne pytania odpowiedź będzie można znaleźć podczas spotkania edukacyjnego 22 listopada 2024 roku, w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00.
Do udziału w wydarzeniu zapraszamy młodzież powyżej 16. roku życia. STARTUJEMY o godz. 10:00!
Uczestnicy spotkania wysłuchają ekspertów, którzy podzielą się praktycznymi wskazówkami, jak uniknąć zagrożeń wynikających z nielegalnego handlu ludźmi.
Program wydarzenia obejmuje prelekcje
- Nie daj się złapać w sieć: jak handel ludźmi manipuluje marzeniami i gdzie czyhają pułapki? - dr Klaudia Gołębiowska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – doktor nauk społecznych, specjalistka od polityki imigracyjnej i migracji.
- Nie jesteś na sprzedaż. Nie daj się kupić - Beata Wosinek, Fundacja Czas Wolności – pedagog, certyfikowany trener i mówca, ekspert w zakresie przeciwdziałania handlowi ludźmi oraz uzależnieniom.
- Zwalczanie rasizmu i dyskryminacji poprzez edukację od najmłodszych pokoleń – nadkom. Kamil Sikorski, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu – Zastępca Pełnomocnika Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu ds. Ochrony Praw Człowieka.
W trakcie spotkania zostaną również wręczone nagrody laureatom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego 2024 „Ludzie nie są na sprzedaż”, w którym młodzież podzieliła się swoim spojrzeniem na problem handlu ludźmi i współczesnego niewolnictwa.
22 listopada 2024 r., 10:00 - 13:30, Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, al. Niepodległości 16/18 (sala sesyjna).
By dokonać zgłoszenia - należy kliknąć w poniższy link: http://wwe.ko.poznan.pl/handel/
Prosimy o wyrażenie zgody rodziców lub opiekunów prawnych na udział uczniów, ponieważ temat wydarzenia jest wrażliwy i dotyczy kwestii ochrony praw człowieka oraz bezpieczeństwa w sieci.
Nie daj się oszukać – chroń siebie i innych!