Ogólnopolski konkurs malarski – Architektura drewniana w akwareli

Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu oraz Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zapraszają wszystkich miłośników sztuki do udziału w Ogólnopolskim konkursie malarskim „Architektura drewniana w akwareli”.

Celem konkursu jest promocja drewna jako materiału konstrukcyjnego i dekoracyjnego oraz ukazanie jego piękna poprzez technikę akwareli, jak również promocja drewnianego dziedzictwa Wielkopolski. Tematem prac są drewniane budowle – zarówno historyczne, jak i współczesne – a także twórcze wizje artystyczne związane z drewnianą architekturą inspirowane dziedzictwem regionu.

Kto może wziąć udział?

Do udziału zapraszamy wszystkich pełnoletnich pasjonatów malarstwa: artystów plastyków, grafików, projektantów, a także osoby, które po prostu kochają akwarelę. Konkurs ma charakter otwarty i bezpłatny, a każdy uczestnik może zgłosić od jednej do trzech prac.

Zasady konkursu

  • Termin nadsyłania prac: do 31 sierpnia 2025 roku;
  • Rozmiar pracy: dowolny, jednak autorzy powinni uwzględnić możliwość zaprezentowania ich na planszach wystawowych o rozmiarach A0 (84,1 cm × 118,9 cm);
  • Forma zgłoszenia: Prace należy przesyłać w formie zeskanowanych plików graficznych (JPG) na nośniku elektronicznym;
  • Adres do nadsyłania prac:

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Dziekanat Wydziału Leśnego i Technologii Drewna
ul. Wojska Polskiego 28, 60-637 Poznań
Z dopiskiem: „Architektura drewniana w akwareli”;

  • Do zgłoszenia należy dołączyć wypełniony załącznik nr 1 (Formularz zgłoszeniowy) oraz podpisany załącznik nr 2 (Zgoda RODO).

Nagrody

Na zwycięzcę czeka nagroda rzeczowa o równowartości do 2000 zł w postaci materiałów plastycznych. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie pokonkursowej. Fundatorem nagrody jest Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Więcej informacji oraz niezbędne dokumenty znajdują się na stronie Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

 

Autor: Rafał Król
Data utworzenia: 09.04.2025
Ostatnia aktualizacja: Rafał Król
Data aktualizacji: 09.04.2025 - 12:31