Drużyna Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu zwyciężyła w charytatywnym turnieju piłkarskim rozegranym w niedzielę podczas I Rodzinnego Festynu Drużyn Szpiku w Śremie, zdobywając tym samym puchar wicewojewody wielkopolskiego. W towarzyszącym imprezie biegu ulicznym, odbywającym się pod hasłem "Podziel się życiem", tryumfował Przemysław Walewski.
Festyn, przy współpracy władz miasta, zorganizowała Fundacja Anny Wierskiej „Dar Szpiku”. Celem imprezy była pomoc jedenastoletniej Magdzie Sierackiej z Bukówca Górnego, która od 7 miesięcy walczy z białaczką. Przez całą niedzielę mieszkańcy Śremu mogli oddawać krew w kilku punktach, obsługiwanych przez pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.
Podczas festynu uczestnicy próbowali swoich sił na strażackim torze przeszkód, wystartować mogli w zawodach na ergometrach wioślarskich, obejrzeć występy zespołów regionalnych oraz spotkać się z polskimi olimpijczykami: biegaczką Moniką Drybulską i szablistką Bogną Jóźwiak. Szczególny aplauz wzbudził bieg dzieci do lat dziesięciu. Nawet najmłodsi, trzyletni zawodnicy, nie poddali się i pokonali cały dystans 400 metrów, przy ogromnym dopingu widzów na trybunach.
W turnieju piłkarskim wystartowało 8 drużyn, a zwycięski zespół Teatru Wielkiego w Poznaniu zmierzył się w finale z Drużyną Szpiku, w której barwach wystąpili m.in.: wicewojewoda Przemysław Pacia, senator Piotr Gruszczyński i burmistrz Śremu Adam Lewandowski.
Wielki finał imprezy odbył się na śremskim rynku, na którym znajdowała się meta biegu „Podziel się życiem”. Kilkuset biegaczy, a także mieszkańcy miasta oraz rodzina Magdy Sierackiej i jej koledzy ze szkoły w Bukówcu Górnym, utworzyli żywy łańcuch w kształcie ogromnego serce i wypuścili w niebo kilkaset balonów z życzeniami powrotu do zdrowia dla dziewczynki. Na zakończenie spotkania wystąpił zespół „Sun Flower Orchestra”.