Wojewoda wręczył odznaczenia państwowe

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wręczył dziś zasłużonym mieszkańcom regionu odznaczenia państwowe. Wyróżnieni Wielkopolanie uhonorowani zostali Krzyżami Zasługi, Medalami za Długoletnią Służbę, Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz Medalem "Pro Patria".

- Dzisiejsza uroczystość jest uznaniem i podziękowaniem dla Państwa zasług i osiągnięć. Jestem zaszczycony, że mogę w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy i swoim własnym wręczyć te zaszczytne odznaczenia państwowe. Czynię to z niezwykłą dumą, bo są wśród nas osoby o wielkim dorobku życiowym i zawodowym, które swoją postawą dają świadectwo, jak można poprzez własne życie służyć każdego dnia ojczyźnie - mówił wojewoda do zaproszonych gości.

Odznaczenia otrzymali mieszkańcy regionu, którzy wyróżnili się wybitnymi zasługami na rzecz kultywowania historii, środowiska kombatanckiego oraz szerzenia patriotycznych postaw w społeczeństwie. Wśród oznaczonych znaleźli się działacze społeczni i samorządowcy z powiatu krotoszyńskiego. Wyróżnieniami uhonorowani zostali też działacze na rzecz Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, ochrony przeciwpożarowej w powiecie obornickim i konińskim oraz małżonkowie obchodzący jubileusz 50-lecia małżeństwa.

Na uroczystości obecni byli również pracownicy z: Urzędu Gminy w Malanowie, Urzędu Gminy w Mieścisku, Starostwa Powiatowego w Krotoszynie, Kopalni Gazu Ziemnego w Kościanie - Brońsku, Zakładzie Usług Komunalnych w Odolanowie oraz Spółdzielni Mieszkaniowej "Osiedle Młodych" w Poznaniu.

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 09.10.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 22.10.2018 - 09:25