Wizyta wojewody w powiecie wągrowieckim

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann odwiedził dziś powiat wągrowiecki, gdzie spotkał się ze starostą oraz samorządowcami w siedzibie Starostwa Powiatowego. Spotkał się także z przedstawicielami lokalnego biznesu.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z burmistrzami, wójtami oraz przewodniczącymi rad miast i gmin powiatu wągrowieckiego. Wojewodę Zbigniewa Hoffmanna przywitał starosta wągrowiecki Tomasz Kranc. Po spotkaniu z samorządowcami wojewoda złożył hołd powstańcom wielkopolskim składając kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym zryw Wielkopolan sprzed stu lat. Wizyta w powiecie była także okazją do odwiedzenia siedziby Domu Pomocy Społecznej w Srebrnej Górze oraz rozmowy z dyrekcją i pensjonariuszami placówki.

Wojewoda gościł także w siedzibach dwóch firm powiatu wągrowieckiego. W siedzibie firmy Damłyn Zbigniew Hoffmann zapoznał się z technologią produkcji mąk pszennych i żytnich. Spółka funkcjonuje na rynku od 1992 roku. W swojej działalności kieruje się zasadami Dobrej Praktyki Rolniczej nakładając na dostawców zbóż określone wymagania między innymi w zakresie stosowania nawozów i ich przechowywania. Drugą firmą był Serpol Cosmetics, producent kosmetyków, chemii gospodarczej oraz opakowań z tworzyw sztucznych. Spółka w ostatnich latach poniosła duże nakłady na modernizację procesu produkcyjnego, a obecnie jej produkty znajdują się na półkach wiodących sieci handlowych.

Foto: Joanna Szczechowska

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 28.03.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 24.04.2018 - 11:45