Wideokonferencja z udziałem samorządowców

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wziął udział w wideokonferencji z samorządowcami, której tematem była sytuacja w regionach po przejściu burzy. W rozmowach uczestniczył również poseł Witold Czarnecki. Podczas posiedzenia przedstawiciele powiatów konińskiego, międzychodzkiego, ostrowskiego i złotowskiego przekazywali informacje dotyczące przeprowadzonych interwencji.

- Przyjąłem raport służb oraz rozmawiałem z przedstawicielami samorządów, które najmocniej odczuły skutki burz. Obecnie sytuacja jest opanowana i nie ma powodów do obaw – komentuje wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. – Zarówno służby, jak i samorządy, bardzo sprawnie zareagowały na występujące zjawiska pogodowe – dodaje.  

W kulminacyjnym momencie czwartkowej burzy na terenie województwa wielkopolskiego 37 576 odbiorców pozostawało bez prądu. Do godz. 6:30 w piątek liczba ta zmniejszyła się do 40 odbiorców w 2 miejscowościach. Front burzowy sprawił, że straż pożarna podjęła 401 interwencji, głównie w powiatach: poznańskim, nowotomyskim, pilskim, konińskim, kolskim i ostrowskim. Odnotowano 19 uszkodzeń budynków mieszkalnych oraz 8 uszkodzeń budynków gospodarczych. Poszkodowanych zostały 4 osoby. Ruch kolejowy oraz lotniczy przebiegał bez zakłóceń.

Widok ogólny na salę wideokonferencjiWojewodowa zabiera głos w dyskusji

Autor: Mateusz Czaplicki / Mateusz Domagała
Data utworzenia: 22.06.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 12.07.2018 - 09:09