W kościele oo. Dominikanów i pod Pomnikiem Ofiar Katynia i Sybiru odbyły się uroczystości z okazji 71. rocznicy zbrodni katyńskiej. Uczestniczył w nich wojewoda wielkopolski Piotr Florek, rodziny katyńskie, przedstawiciele służb, kombatanci i kilkuset poznaniaków.
Uroczystości pod pomnikiem poprzedziła msza święta, po której poświęcono 5 tabliczek epitafijnych w Kaplicy Katyńskiej przy kościele Dominikanów. Znalazły one swoje miejsce obok pozostałych kilkuset epitafiów upamiętniających pomordowanych przez Sowietów w czasie II wojny światowej. W 1940 r. z rozkazu władz ZSRR zgładzono blisko 22 tysiące polskich obywateli, głównie oficerów wojska polskiego. W dołach śmierci na Wschodzie znajdują się ciała prawie 1600 Wielkopolan.
Na ufundowanych przez krewnych ofiar tabliczkach umieszczono nazwiska podporuczników rezerwy: zamordowanych w Katyniu farmaceuty Karola Dzubińskiego i urzędnika państwowego Romana Święcickiego oraz zamordowanych z Charkowie bankowca Aleksandra Gizelli i lekarza dr. Konstantego Łaszewskiego-Grzymały.
Ostatnia, piąta tabliczka poświęcona została pułkownikowi Czesławowi Wojtyniakowi, kapelanowi 15 Pułku Ułanów Poznańskich w wojnie 1920 roku. W 1939 był kanclerzem Kurii Polowej Wojska Polskiego, został zamordowany w Twerze. Tabliczkę ufundowało Towarzystwo 15 Pułku Ułanów Poznańskich.