Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych

Treść archiwalna

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych.

W Sali Herbowej uhonorowano: Krzyżami Kawalerskimi Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżami Zasługi oraz Medalami Stulecia Odzyskanej Niepodległości 28 osób.Towarzyszyły im rodziny i przyjaciele.

I Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska, która reprezentowała Wojewodę Wielkopolskiego Michała Zielińskiego zaznaczyła w swoim przemówieniu:

- Kiedy w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, pełnej wyzwań i lęku o bezpieczną przyszłość świata, jaki dotychczas znamy, pojawia się wartość wyższa, cel, ku któremu możemy zmierzać, nabieramy pewności, że nasze życie wypełnia sens. Państwo pokazujecie, że obszary, w których działacie mogą inspirować, napędzać do twórczego działania, że jesteście ważną częścią Waszych lokalnych wspólnot i Małych Ojczyzn. Bardzo Wam za to dziękuję – także w imieniu wojewody Michała Zielińskiego.

Wśród odznaczonych byli m.in. lokalni patrioci, dawcy krwi, samorządowcy, strażacy-ochotnicy, osoby dbający o rozwój małych ojczyzn. Na zakończenie uroczystości głos zabrali: Edmund Andrzej Radziszewski – w imieniu uhonorowanych oraz poseł Marta Kubiak.

Medale państwowe wręczane w czasie uroczystości.I Wojewoda wręcza medal.Uhonorowani słuchają przemówienia.I Wojewoda z odznaczonym Medalem Zasługi.Uhonorowani słuchają przemówienia.I Wojewoda z odznaczonym Medalem Zasługi.I Wojewoda z odznaczonym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i jego rodziną.Przemówienie reprezentanta odznaczonych.

Autor: Piotr Kotecki
Data utworzenia: 26.07.2022
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 12.09.2022 - 09:17