Szlakiem zabytkowych kościołów diecezji kaliskiej

Treść archiwalna

O rewaloryzacji i konserwacji obiektów sakralnych na terenie diecezji kaliskiej rozmawiano podczas dzisiejszej konferencji w Centrum Józefologicznym w Kaliszu. W wydarzeniu udział wzięła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Podczas spotkania zaprezentowany został zakres prac konserwatorskich, które zrealizowano na obszarze diecezji kaliskiej w siedemnastu kościołach (w okolicach Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego, Pleszewa, Krotoszyna, Sieradza, Wieruszowa, Wielunia, Kluczborka, Kępna i Oleśnicy). W ramach projektu realizowanego dzięki funduszom Unii Europejskiej renowacji poddano blisko 100 niezwykłych zabytkowych dzieł z drewna.

Konferencja stanowiła także okazję do przedstawienia najciekawszych zabytków drewnianych oraz planowanych działań promocyjnych, edukacyjnych i kulturalnych związanych z kościołami objętymi projektem.

W trakcie wydarzenia wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg otrzymała z rąk księdza biskupa Edwarda Janiaka pierścień św. Józefa, odznaczenie diecezjalne ustanowione jako wyraz wdzięczności za podejmowane prace i inicjatywy na rzecz Kościoła.

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 11.09.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 03.10.2018 - 07:30