Środki na środowiskowe domy samopomocy w Wielkopolsce

Treść archiwalna

Na rozbudowę infrastruktury środowiskowych domów samopomocy trafi w tym roku do Wielkopolski 2,203 mln zł. Dziś umowę o przekazaniu środków na ten cel podpisała z samorządowcami wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Dzięki funduszom pochodzącym z dotacji z rezerwy celowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej powstaną dwa nowe środowiskowe domy samopomocy - w Rogoźnie (30 miejsc) oraz Jastrowiu (20 miejsc). W istniejących już domach powstaną też dodatkowe miejsca - najwięcej w Pile (15), Gnieźnie (5), Opalenicy (5) i Lesznie (5).

Środowiskowe domy samopomocy przeznaczone są dla osób z zaburzeniami psychicznymi, które nie wymagają leczenia szpitalnego bądź stałej opieki stacjonarnej. W województwie wielkopolskim funkcjonuje 70 tego rodzaju placówek. Łącznie oferują 2368 miejsc, z czego 2334 stanowią miejsca pobytu dziennego, a 34 miejsca pobytu całodobowego.

Widok ogólny na salę witrażowąPięć osób siedzi po prawej stronie saliDwie osoby siedzą po lewej stronie saliWicewojewoda podpisuje umowęWicewojewoda ze starostąpodisują umowęWspólne zdjęcie po podpisaniu umowyWicewojewoda podpisuje umowę z samorządowcamiPięć osób stoi w rzędzie, w tle flaga Polski i Unii Europejskiej

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 04.06.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 03.07.2018 - 08:23