I wicewojedowa wielkopolska Karolina Fabiś-Szulc spotkała się z przedstawicielami przedsiębiorstw społecznych: Spółdzielnią Socjalną ArtZagroda, Stowarzyszeniem Gepetto/Spółdzielnią Socjalną Spektrum, Diakonijną Fundacją Zatrudnienia i Towarzystwem Gest. W spotkaniu udział wzięli również Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu Monika Donke-Cieślewicz i jej zastępczyni Hanna Zawadka oraz Robert Semmler – inspektor wojewódzki ds. nadzoru nad realizacją zadań wykonywanych przez powiatowe urzędy pracy, podmioty zatrudnienia socjalnego i ekonomii społecznej z Oddziału Rynku Pracy.
Przedsiębiorstwa społeczne działają na zasadzie maksymalizacji celów społecznych. To typ podmiotu gospodarczego funkcjonujący pod postacią różnych form prawnych: spółdzielni socjalnych, stowarzyszeń, fundacji, spółek non-profit. Wszelkie nadwyżki działalności gospodarczej inwestowane są w realizację celów, m.in. integracja społeczna i zawodowa członków przedsiębiorstwa czy działania na rzecz społeczności lokalnej. W ramach wsparcia ekonomii społecznej działają Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej (OWES). Są to organizacje pozarządowe, które przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorczości społecznej – pomagają osobom indywidualnym zainteresowanym uruchomieniem przedsięwzięć z zakresu przedsiębiorczości społecznej, podmiotom ekonomii społecznej oraz jednostkom samorządu terytorialnego. W Wielkopolsce działa pięć OWES.
Jednym z wydziałów nadzorowanych prze I wicewojewodę wielkopolską Karolinę Fabiś-Szulc jest Wydział Polityki Społecznej. W ramach swoich obowiązków jednostka zajmuje się m.in. nadaniem, zmianą lub utratą statusu przedsiębiorstwa społecznego oraz kontroluje ich działalność. Spotkanie z przedstawicielami wielkopolskich przedsiębiorstw społecznych było okazją do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk.