Spotkanie Młodych na Lednicy

Treść archiwalna

Ponad 80 tysięcy młodych osób wzięło udział w odbywającym się pod hasłem "Jestem" Spotkaniu Młodych Lednica 2000. Na Polach Lednickich obecni byli również prezydent RP Andrzej Duda i wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

W sobotnie południe odbyła się procesja z udziałem prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka i metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego, która rozpoczęła spotkanie na Lednicy. Andrzej Duda z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przywiózł ze sobą biało-czerwone flagi będące darem dla młodzieży. - Dziękuję, że przyjęliście ten dar, dar polskiej flagi. Zabierzcie je ze sobą do domu. Miejcie je, szanujcie. Ale proszę też, byście ich używali. Byście te nasze biało-czerwone barwy, tak drogie, eksponowali wtedy, kiedy są ważne momenty - dla was, dla naszej ojczyzny, dla naszej historii i tożsamości - także w tych chwilach, kiedy się modlimy - mówił prezydent pod ikoniczną Bramą-Rybą.

Spotkania na Polach Lednickich zainicjował w 1997 roku dominikanin, ojciec Jan Góra. Po śmierci duchownego w 2015 roku spotkania są kontynuowane i gromadzą corocznie od kilkudziesięciu do ponad stu tysięcy wiernych.

Foto: Joanna Szczechowska

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 02.06.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 03.07.2018 - 07:35