Spotkania branży budowlanej

Treść archiwalna

W Poznaniu rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2018. Z tej okazji wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w otwarciu Dni Inżyniera Budownictwa 2018.

Foto: Mirosław Praszkowski rzecznik prasowy WOIIB

Największe spotkanie branżowe osób związanych z budownictwem było też okazją do rozstrzygnięcia konkursu o statuetkę im. Rogera Sławskiego za rok 2017. Celem konkursu jest promocja firm i osób ze środowiska budowlanego wyróżniających się szczególnymi osiągnięciami na terenie Wielkopolski. Nagroda upamiętnia postać zasłużonego dla Poznania i regionu architekta, odpowiedzialnego między innymi za koncepcję urbanistyczną i architektoniczną poznańskiej Powszechnej Wystawy Krajowej.

Podczas spotkania Wielkopolskiej Izby Budownictwa wicewojewoda wręczyła też Ryszardowi Szulcowi Złoty Krzyż Zasługi za działalność na rzecz rozwoju budownictwa oraz Srebrny Medal za Długoletnią Służbę Agnieszce Hejwosz.

Foto: Tomasz Kierczyński

W ramach tegorocznej BUDMY odbywa się trzydniowe II Forum Gospodarcze Budownictwa i Architektury. Spotkania profesjonalistów poświęcone będą w znacznej mierze Krajowemu Zasobowi Nieruchomości, jakości przestrzeni publicznej i współczesnemu budownictwu mieszkaniowemu. Wśród wiodących tematów znajdą się też debaty o kierunkach zmian w zakresie kształcenia zawodowego dla budownictwa.

BUDMA została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 30.01.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 27.02.2018 - 13:05