SP ZOZ w Wolsztynie z dofinansowaniem na zakup systemu TOPSOR

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał dziś z zastępcą dyrektora SP ZOZ w Wolsztynie Joanną Harbuzińską-Turek umowę na 207 tys. zł dotacji na zakup systemu TOPSOR w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Tryb Obsługi Pacjenta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (TOPSOR) to system, który ma na celu usprawnienie obsługi pacjentów na SOR-ach oraz skrócenie kolejek oczekiwania na przyjęcie.

- Wierzę, że to dofinansowanie przyczyni się do usprawnienia funkcjonowania Oddziału Ratunkowego w szpitalu, który jak wiemy, jest kluczowym elementem działalności placówki, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych – mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Od 2019 roku do szpitala trafiło ponad 7,8 mln zł na dofinansowanie zakupu m.in. cyfrowego aparatu RTG płucno-kostnego, monitora hemodynamicznego z modułem małoinwazyjnym oksymetrycznym oraz oksymetrią mózgową i urządzenia do kompresji klatki piersiowej LUCAS.

Dzięki dofinansowaniu w ramach I edycji Programu Inwestycji Strategicznych powiat wolsztyński uzyskał blisko 4 mln zł na przebudowę II piętra bud. B szpitala na potrzeby Oddziału Chorób Wewnętrznych i utworzenie sterylizatorni w celu walki z COVID-19.

Wspólne zdjęcie przedstawicieli szpitala w Wolsztynie z Wojewodą Wielkopolskim.

Autor: Nina Swarcewicz
Data utworzenia: 25.07.2022
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 12.09.2022 - 09:16