Pożar gazociągu w Murowanej Goślinie

Treść archiwalna

Nie ma ofiar pożaru gazociągu do jakiego doszło w Murowanej Goślinie. Takie informacje przekazał na miejscu zdarzenia wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. - Deklarujemy pełną pomoc i wsparcie finansowe oraz prawne osobom poszkodowanym - mówił wojewoda. Podziękował też druhom strażakom oraz wszystkim służbom uczestniczącym w akcji. W wyniku rozszczelnienia gazociągu relacji Poznań-Rogoźno spaleniu uległy trzy budynki mieszkalne. 20 osób ewakuowano. W akcji uczestniczyło 160 strażaków i 80 policjantów.

Jak poinformował dyrektor poznańskiego oddziału Gaz-System Wojciech Łojewski, odcinek gazociągu, na którym doszło do rozszczelnienia, został odseparowany. Bezpośrednio po zakończeniu akcji gaśniczej, służby przystąpią do naprawy zniszczonej infrastruktury. Specjalna komisja będzie badać przyczyny zdarzenia.

/godz. 2:15/

W Murowanej Goślinie trwa akcja gaszenia pożaru gazociągu przesyłowego DM500 Poznań-Rogoźno. Na miejsce udaje się wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, który będzie uczestniczył w posiedzeniu sztabu. Pożar strawił jeden budynek. Brak informacji o osobach poszkodowanych. Strażacy bronią innych budynków przed ogniem. W pobliżu jest stacja benzynowa, która nie jest zagrożona. Gaz System zamyka dopływ gazu.

***

/godz. 1:30/

26 stycznia o godzinie 0:10 w Murowanej Goślinie doszło do wybuchu gazociągu wysokiego ciśnienia. Trwa akcja ratownicza. Na miejscu działa 20 zastępów straży pożarnej oraz policja. Spłonął 1 budynek, trwa ewakuacja pobliskich budynków. Pożar występuje na długosci ok. 150 m. Brak informacji o poszkodowanych.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 26.01.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 27.02.2018 - 13:05