Powiatowe obchody Święta Policji w Grzegorzewie

Treść archiwalna

29 lipca w Grzegorzewie (pow. kolski) odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Wojewodę Wielkopolskiego - Michała Zielińskiego reprezentowała I Wicewojewoda Wielkopolski - Aneta Niestrawska. Wraz z zebranymi gośćmi, w tym przedstawicielami pozostałych służb mundurowych,emerytowanymi policjantami oraz rodzinami funkcjonariuszy miała zaszczyt uczestniczyć w nadaniu awansów na wyższe stopnie służbowe. Wręczono ich ponad 70.

Jak zaznaczyła I Wicewojewoda w swoim przemówieniu:

- Ostatnie lata to szczególny czas próby i wyzwań dla każdego z nas, a w sposób szczególny wyzwania te dotyczą Policji – jednego z filarów naszego państwa. Nie sposób wyrazić wdzięczność za Waszą ofiarną służbę – podczas epidemii, podczas hybrydowego ataku na naszą granicę, a także podczas wojny na Ukrainie wywołanej przez reżim Putina. Na pierwszym froncie zawsze jesteście Wy – bardzo Wam za to dziękuję, także w imieniu wojewody Michała Zielińskiego.

Na kończenie uroczystości I Wicewojewoda pogratulowała mł. Inspektorowi Jackowi Brzęckiemu, który 11 lipca został mianowany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Kole oraz podinsp. Przemysławowi Czarneckiemu powołanemu na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kole.

Msza święta w intencji Policji.Zebrani goście w hali sportowej w Grzegorzewie.Przemówienie I Wicewojewody Wielkopolski.Wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla policjantów.Wspólne zdjęcie I Wicewojewody Wielkopolski wraz z dowództwem lokalnej policji.

Autor: Piotr Kotecki
Data utworzenia: 29.07.2022
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 12.09.2022 - 09:17