Posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zwołał posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z pożarem w Murowanej Goślinie. W spotkaniu uczestniczyli między innymi: wicewojewoda Marlena Maląg, wielkopolski komendant wojewódzki PSP Andrzej Bartkowiak, zastępca komendanta wojewódzkiego policji Rafał Pawłowski, prezes Gaz-System Tomasz Stępień, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego Aida Januszkiewicz-Piotrowska. Po posiedzeniu odbyła się konferencja prasowa.

Wojewoda Zbigniew Hoffmann podziękował służbom za szybką i profesjonalną reakcję. - Byłem w późnych godzinach nocnych na miejscu, dlatego moja ocena służb jest jak najlepsza. Ich dynamiczna reakcja spowodowała, że udało się szybko opanować sytuację. Kieruję na ręce komendantów policji i straży wielkie podziękowania - powiedział wojewoda.

Firma Gaz-System zadeklarowała przekazanie na konto gminy środków finansowych w wysokości 30 tys. zł. To pierwsza transza, której celem jest zabezpieczenie życiowych potrzeb osób poszkodowanych w nocnym pożarze. Całkowitemu zniszczeniu uległy 3 budynki mieszkalne i 1 gospodarczy, a około 15 nie nadaje się do zamieszkania. Ewakuowani mieszkańcy są bezpieczni.

W piątek od rana na miejscu była obecna wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg oraz pracownicy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, którzy wspierają pracę miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jak poinformowała podczas briefingu Aida Januszkiewicz-Piotrowska, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego, powołana została specjalna komisja, która ma wyjaśnić przyczyny katastrofy. Zdaniem władz spółki Gaz-System awaryjne zasilanie dla mieszkańców miejscowości może zostać załączone jeszcze dziś wieczorem.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 26.01.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 27.02.2018 - 13:05