Podpisanie umów drogowych w powiecie gnieźnieńskim

Treść archiwalna

Samorządowcy powiatu gnieźnieńskiego oraz gminy Łubowo podpisali dziś umowy na dofinansowanie przez rząd inwestycji drogowych. Umowy z samorządami podpisała wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

W siedzibie starostwa powiatowego w Gnieźnie podczas uroczystości podpisania umów obecny był także poseł na Sejm RP Zbigniew Dolata.

Powiat gnieźnieński w ramach rządowego Programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej podpisał dwie umowy. Pierwsza z nich dotyczy przebudowy drogi powiatowej na odcinku Biskupice - Bojanice - Mączniki. Zadanie polegać będzie na ujednoliceniu jakości technicznej drogi na długości blisko 3 kilometrów. Samorząd na ten cel otrzyma dotację w wysokości 1 315 697 złotych. W ramach drugiej umowy powiat gnieźnieński otrzyma dotację w wysokości 2 420 541 złotych na remont drogi powiatowej wiodącej z Kierzkowa przez Wydartowo do drogi krajowej nr 15.

Podczas uroczystości umowę na realizację inwestycji drogowej podpisali również samorządowcy z gminy Łubowo. Gmina otrzyma rządowe wsparcie na modernizację układu komunikacyjnego na terenie samorządu, pomiędzy węzłami drogi ekspresowej S5 "Łubowo" oraz "Gniezno Południe". Kwota dofinansowania wynosi 439 001 złotych.

Dzięki dwóm rządowym programom wspierającym budowę i modernizację dróg lokalnych do Wielkopolski trafi łącznie około 105 milionów złotych.

Wicewojewoda Marlena Maląg stoi z posłem Zbigniewem Dolatą i samorządowcami.Wicewojewoda podpisuje umowy drogowe przy stole z dwoma samorządowcami.Wicewojewoda podpisuje umowę ze starostą gnieźnieńskim.

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 17.08.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 10.09.2018 - 09:45