Otwarcie bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego

Treść archiwalna

Dziś na lotnisku w Michałkowie otwarto nowo wybudowaną bazę Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego. Gośćmi uroczystości byli sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko oraz wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Baza w Michałkowie sfinansowana została ze środków wspólnych zebranych przez samorządy.

W ramach wartej 7,9 mln zł inwestycji powstał nie tylko budynek, ale także niezbędna i nowoczesna infrastruktura, w tym hangar, stacja paliw i przesuwnica pod śmigłowiec. Około 2,6 mln zł to wkład 94 gmin i powiatów z terenu południowej i wschodniej Wielkopolski, a kolejne około 5,3 mln zł zostało wyłożonych z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Od początku istnienia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego załogi śmigłowcowe i samolotowe przetransportowały ponad 116 tysięcy pacjentów. Obecnie śmigłowce stacjonują w 21 bazach stałych rozmieszczonych na terenie całego kraju oraz jednej bazie sezonowej w Koszalinie uruchamianej w okresie letnim. Na terenie województwa wielkopolskiego funkcjonują 2 bazy LPR: na poznańskiej Ławicy i otwarta dwa lata temu tymczasowa baza w Michałkowie.

fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 16.11.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 06.12.2018 - 12:40