Nowi wielkopolscy konsultanci wojewódzcy powołani

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk powołała nowych konsultantów wojewódzkich w dziedzinie zdrowia. Dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odebrali oni oficjalne powołania z rąk II wicewojewody wielkopolskiego Jarosława Maciejewskiego.

Konsultantami wojewódzkimi zostają lekarze specjaliści powoływani przez wojewodę w porozumieniu z ministrem zdrowia. Ich zadaniem jest opiniowanie, kontrolowanie oraz doradzanie, a także sprawowanie nadzoru nad stroną merytoryczną doskonalenia zawodowego i szkolenia specjalizacyjnego lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek, położnych, farmaceutów oraz osób wykonujących inne zawody medyczne lub inne zawody mające zastosowanie w ochronie zdrowia.

Nowym konsultantem wojewódzkim w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego została mgr Emilia Bielecka. Od 13 lat prowadzi firmę Usługi Pielęgniarskie BIELECKA Emilia także w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Działa czynnie w samorządzie zawodowym Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Koninie. Od 2023 roku jest członkiem Zespołu Interdyscyplinarnego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zagórowie.

Powołanie na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie ortodoncji otrzymała dr n. med. Agnieszka Bogdanowicz. Na co dzień prowadzi Indywidualną Specjalistyczną Praktykę Stomatologiczną, a także pracuje na stanowisku starszego asystenta w Uniwersyteckim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Poznaniu oraz w Katedrze i Klinice Ortodoncji i Wad Rozwojowych Twarzy Uniwersytetu im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu na stanowisku asystenta z doktoratem.

Dr n. med. Robert Oleksa pełnił funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny nuklearnej w latach 2015-2020. Teraz ponownie obejmie stanowisko. Zawodowo związany był między innymi z Katedrą i Kliniką Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Obecnie pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Poznaniu oraz przyjmuje pacjentów w prywatnej praktyce lekarskiej. Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób tarczycy.

Dr Barbara Czech-Szczapa została konsultantem wojewódzkim w dziedzinie epidemiologii. Od 2013 roku pełni funkcję kierownika Pracowni Epidemiologii funkcjonującej w ramach Katedry i Zakładu Profilaktyki Zdrowotnej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W ramach programu edukacyjnego współpracowała jako wykładowca z Wojewódzka Stacją Sanitarno –Epidemiologiczną w Poznaniu.

Konsultantem wojewódzkim w dziedzinie pediatrii metabolicznej kolejną kadencję będzie dr n. med. Łukasz Kałużny. Jest adiunktem w  Klinice Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Lekarz w Szpitalu  Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu, współpracuje także ze Szpitalem-Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz przyjmuje pacjentów w ramach indywidualnej specjalistycznej Praktyki Lekarskiej. Członek Zarządu Polskie Towarzystwo Wrodzonych Wad Metabolicznych. 

dr Barbara Czech-Szczapa, wojewódzki konsultant w dziedzinie epidemiologiidr Agnieszka Bogdanowicz,  wojewódzki konsultant w dziedzinie  ortodoncjidr Łukasz Kałużny,  wojewódzki konsultant w dziedzinie pediatrii metabolicznejdr Robert Oleksa,  wojewódzki konsultant w dziedzinie  medycyny nuklearnejmgr Emilia Bieleck,  wojewódzki konsultant w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnegowspólne zdjęcie wojewody z konsultantami wojewódzkimi ds. medycyny

Autor: Nina Swarcewicz
Data utworzenia: 23.09.2024
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 24.10.2024 - 09:45